Zlatá koloběžka Plzně už o tomto víkendu

Závodníci KK Plzeň v akci

Plzeň uvidí špičkové utkání nejlepších koloběžkových závodníků z Česka.
Opět po roce, v sobotu a neděli 11. – 12. června, uvidí Plzeň špičkové závody koloběžek. Nejvyšší domácí soutěž Česká Rollo liga se po loňské pauze způsobené pořádáním Mistrovství světa v koloběhu vrací na západ Čech.
Sobotní program začíná přibližně od 13:40 před KD INWEST na Americké třídě. Zde budou mít možnost diváci vyzkoušet ve volných jízdách různé typy a velikosti koloběžek. Pro příchozí – děti i dospělé je pak na programu od 14:15 krátký veřejný závod. Koloběžkové odpoledne vyvrcholí závody kategorie Elite. Od 15:00 kritériem žen na 8 km a od 15.30 kritériem mužů na 10 km. Na fyzicky i technicky náročné trati o délce 1 km před KD INWEST a komunikaci Denisovo nábřeží budou určitě k vidění atraktivní, těsné a vyrovnané souboje závodníků z celého Česka. V kritériu, kde často rozhoduje maličkost, je obtížné odhadnou jasné favority. Přesto i pořadatelský klub KK Plzeň má svá želízka v ohni na zisk některé z medailí a to Ladislava Provoda, Karla Cvalína, Petra Peštu a v ženách Markétu Štejrovou a Alenu Kupilíkovou.
V neděli dopoledne pokračuje Zlatá koloběžka města Plzně na Košutce za konečnou tramvaje č. 4 směrem na Záluží Mistrovstvím České republiky v dlouhém závodě. Start všech kategoriích je v 10:20, veřejnost, žáci a žákyně jedou 7,5 km, ženy 22 km a muži 30 km.
„Doufáme, že se nám celý závodní víkend vydaří po pořadatelské i závodní stránce. Pro jeho realizaci děláme maximum. V neděli budou Mistrovský titul z dlouhé trati z loňského roku obhajovat Ladislav Provod a Markéta Štejrová. Máme signály, že naši soupeři budou chtít odčinit jasnou porážku z úvodního Rollo ligového kola ve středočeském Nymburce. Uvidíme, my naopak chceme potvrdit svoji převahu. Okruh o délce 7,5 již v minulosti dokázal svoji náročnost a zaskočil mnohé závodníky.“ hodnotí vyhlídky i pořadatelské zázemí lídr Plzeňského klubu koloběhu Petr Pešta.
„Celý náš tým je skvěle připravený, na domácí půdě máme vysokou motivaci. Určitě se je na co těšit, elitní koloběžkoví závodníci, těžká trať a atraktivní prostředí, to je zkrátka koloběžková fantazie pro sportovce i diváky.” komentuje nadcházející koloběžkovou bitvu jedna z favoritek domácího KK Plzeň Markéta Štejrová.