ZLATÁ KOLOBĚŽKA Plzně 2023 úspěšně za námi

V sobotu a neděli 24.–25. června 2023 proběhl v Plzni 24. ročník Zlaté koloběžky Plzně. A opět zaznělo na startu hromadné a hromové 3,4 Trhni si nohou!!!.

Na start se celkově postavilo 151 závodníků všech věkových kategoriích od dětí pod 10 let až po skutečné veterány nad 60 let věku.

Celý program ZLATÉ KOLOBĚŽKY Plzně se odehrál na v Česku jedinečném cyklistickém oválu RAPID Plzeň a nabídl divácky atraktivní závody s častými průjezdy závodníků před diváky.

Přes potíže se Svazovou časomírou jsme snad opět dokázali zajistit dobrou organizaci, kterou doprovázela uvolněná pohodová atmosféra.

V sobotu závody natáčela ČT Sport do sportu v regionech a reportáž by měla být vysílaná hned ve čtvrtek 29.6.. Dále byl vstup přímo v Brankách, bodech, vteřinách.

Před nedělním závodem mužů byla zařazena spanilá jízda všech účastníků jako hold dvěma výjimečným závodníkům, kteří nás nedávno opustili 🏴.

A hlavně naši závodníci předvedli fantastické výsledky.

V dlouhém závodě žen na 18 km celkově druhá Kamila Peštová, první rok Juniorka, a její táta master Petr Pešta v dlouhém závodě na 26,5 km dojel absolutně třetí!.

A závodu štafet mužů trio Karel Cvalín, Martin Kadlec a Jindra Šmíd zvítězilo! A štafeta žen ve složení Kamila Peštová, Zuzana Hrdonková  a Martina Kadkecová dojela ve své kategorii třetí.

A v kategoriích od přípravky po veterány jsme měli vždy své zástupce na stupních vítězů. Matyáš Kadlec, Markéta Baxová, Zuzana Hrdonková, Martina Kadlecová, Karel Cvalín, Láďa Provod. Po závodní stránce to byl velmi úspěšný víkend.  Pořadatelsky pak letos extrémně náročný.

Pokud se nic mimořádného nestane, uvidíme se na 25. ročníku Zlaté koloběžky Plzně pravděpodobně opět 22.-23. června 2024.

Anebo ještě letos 23.-24.9. 2023 v Konstantinových lázních na tratích Mistrovsví světa 2024.