ZLATÁ KOLOBĚŽKA PLZNĚ 2010 PROBĚHLA VÍKENDU 22. – 23 .5. V PLZNI

Necelých 11 měsíců po úspěšně zvládnutém Mistrovství Evropy na koloběžkách 2009 se plzeňští koloběžkáři znovu představili v domácím prostředí při prvním ostrém startu do závodní sezóny 2010.
V sobotu 22. května se koloběžkové závody konaly na asfaltovém oválu o délce 1100 m ve sportovním areálu SKP Rapid v Plzni na Doubravce, v rámci sportovní akce DEN NA KOLEČKÁCH – společné akce kolečkových bruslí a koloběžek.
Ke společnému startu hlavního závodu na 10 km se  přesně ve 13:30 postavilo 40 závodníků, Hned po odstartování začala ostré tempo závodu diktovat dvojice domácích borců Ladislav Provod, Petr Pešta a Richard Jisl z Jablonce. Ve strhujícím finiši pak byl na cílové pásce  o 0,1 sekundy nejrychlejší  Provod před druhým Peštou a s minimálním odstupem třetím Jislem z Jablonce. V ženách si pro vítězství dojela domácí Martina Smitková, před druhou Markétou Peštovou a třetí Ivanou Dvořákou z Lipníku nad Bečvou.  Fantastickým výkonem- celkově čtvrtým místem  se pak v mužích blýskl patnáctiletý plzeňský talent Marek Kadlec.
V neděli pak pokračovala Zlatá koloběžka Plzně Mistrovstvím republiky na dlouhé tratě v Plzni – Košutce na uzavřené silnici za konečnou tramvaje č. 4 směrem na Záluží. V 9:50 odstartoval závod pro děti a žáky a v 10:15 byl hromadný start všech kategorií v MČR na 22 km pro ženy a 33 km pro muže. V ženách se z vítězství opět radovala Mistryní republiky se stala Martina Smitková, před druhou Markétou Peštovou (obě KK Plzeň) a třetí Ivanou Dvořákou z Lipníku nad Bečvou.  V kategorii mužů se po vyrovnaném souboji na celé tase vedoucí dvojice stal ve finiši Mistrem republiky Richard Jisl z Kidokai Jablonce před domácím favoritem Ladislavem Provodem, s odstupem třetí dojel Petr Pešta (oba KK Plzeň).