Zlatá koloběžka Plzně 2008 po tomto víkendu minulostí

O víkendu, v sobotu a neděli 17. – 18. května hostilo město Plzeň a okolí druhé kolo Kostka kolobky – ROLLO LIGY ČR 2008. V sobotu závodili koloběžkáři v obci Druztová u Plzně společně s cyklisty v rámci Ramala Cupu 2008 – Velké ceny Ramala. Dopoledne se představily děti v prvním závodě Plzeňské dětské ligy. Sobotní koloběžkové dění pak vyvrcholilo ve 13.00 závody kategorie Elite, kritériem mužů i žen na 8,5 km. Na krásné sportovní trati s velkou fyzickou náročností dominoval v kategorii mužů domácí Ladislav Provod před týmovým kolegou Petrem Peštou a třetím Richardem Jislem z Kidokai Jablonec
V ženách obsadily stupně vítězů kompletně ženy KK Plzeň. Zvítězila Martina Smitková, před Markétou Peštovou a Patricí Kadlecovou.
V neděli dopoledne pokračoval program Zlaté koloběžky Plzně závodem MČR v dlouhém závodě v Plzni – Košutce za konečnou tramvaje č. 4 směrem na obec Záluží. S náročnými podmínkami sílícího deště se nejlépe vypořádal domácí Ladislav Provod, který závod odjel ve stylu start-cíl před čtyřčlennou skupinou pronásledovatelů, ve které udával často tempo Petr Pešta, ten však neuspěl v závěrečné finiši, kde měl nejvíce sil Jan Vlášek z Ultimy Praha před třetím Michalem Špinkou z Kidokai Jablonec.
V ženách opět kompletně obsadily stupně vítězů závodnice KK Plzeň. Znovu zvítězila Martina Smitková, před Markétou Peštovou a Patricí Kadlecovou.
Věřím, že se nám závodní víkend po pořadatelské stránce přes šíleně deštivou neděli podařil a zúčastněné týmy odjížděly sice na kost promoklé, ale přesto snad spokojené. Veřejně chci poděkovat všem našim pořadatelům za pomoc se závody a obětavost při průtrži mračen. S takovým týmem si můžeme dovolit zvažovat kandidaturu na pořadatelskou roli při Mistrovství Evropy 2009, které připadlo k uspořádání Česku.
Po závodní stránce se potvrdilo, že z kraje sezony má výbornou formu Ladislav Provod i Martina Smitková. A myslím si, že velmi dobře dopadl návrat Markéty Peštové, která dokázala, že kvalitně závodit lze necelých 8 měsíců od porodu dcery Kamily. Doplňuje informace předseda PSP – Klubu koloběhu Plzeň Petr Pešta.
První fotky z proběhlé víkendu, konkrétně soboty, lze najít na webu bikebase a fotil Tomáš Tesař, konkrétní odkaz je: http://www.bikebase.cz/article.php?VIEW&ARTICLEID=2508. Dále se už od nedělního dopoledne dají stáhnou fotky(9 MG) ze sobotní ZLATÉ KOLOBĚŽKY na http://leteckaposta.cz/785572421 od Milana Vřešťála. Milane Díky!
V průběhu týdne vydáme výsledky, výhledově zpracujeme fotky na CD a těšíme se, stejně jako všichni, na 19. ročník TOUR DE ŠUMAVA 2008 a počasí nechť je lepší než tento víkend!