ZLATÁ KOLOBĚŽKA – MISTROVSTVÍ REPUBLIKY 2016

logo ZLKKoloběžky a koloběžkový sport zažívají svůj rozmach a poslední červnový víkend (25 – 26. června) proběhne v Plzni český koloběžkový svátek – Mistrovství republiky. V sobotu jsou v rámci šampionátu vypsané i samostatné veřejné závody pro hobby koloběžkáře včetně dětí. Mini Zlatá koloběžka je pro děti do 10 let ve dvou kategoriích: nejmladší předžačky/předžáci (2009 a mladší) a předžačky/předžáci (2007- 2008). Na ZLATÉ KOLOBĚŽCE 2016 máme jedinečnou příležitost vidět, v jaké formě jsou nejlepší čeští závodníci čtrnáct dní před Mistrovstvím světa v Austrálii a pak si tu samou trasu vyzkoušet ve svém hobby závodu!
Kritérium a štafety se konají v sobou 25.6.  na Doubravce v Areálu SKP RAPID SPORT. Žáci startují ve 13:30 a ve 14.40 pak muži (v tomto závodě se naposled představí čeští reprezentanti před červencovým MS v Austrálii), dá se očekávat vypjatý a divácky atraktivním závod s předpokládaným hromadným finišem. Po krátké pauze pak proběhne závod dětí do 10 let a hobby koloběžkáře. Pokud někdo koloběžku nevlastní, u závodů bude i předváděcí stan s koloběžkami, které si je možné půjčit.
Sobotní program pak vyvrcholí v 17:40 závodem štafet.
V neděli 26.6. pokračuje Mistrovství Republiky na Košutce za konečnou tramvaje č. 4, start u Ranče Šídlovák, na silnicích směrem na Záluží a Ledce. Start žen a žáků v 9:25. Muži pak startují závod na 32 km v 10:50.  Jelikož je na silnici na Záluží nový asfalt, lze očekávat, že špička závodu mužů přesáhne na hladkém povrchu průměr přes 30 km/h!
„Koloběžkový sport několik posledních let roste a v kategorii dětí a mládeže je ke dnešku přihlášeno již 48 mladých závodníků, z celkových 165 koloběžkářů.
I Plzeňáci mají šanci. I když Marek Kadlec se již vypravil kvůli aklimatizaci na MS do Austrálie a na domácím MČR bude chybět a největší favorité jsou Tomáš Pelc a Michal Kulka z Prahy, tak výborně může zajet nestárnoucí legenda, Ladislav Provod, který před 14 dny na Eurocupu porazil i tyto dva borce, šance má především  v nedělním hromadném dlouhém závodě. “
 
Startovní listina ZLATÁ KOLOBĚŽKA – Mistovství republiky 2016
Startovní listna MINI ZLATÁ KOLOBĚŽKA – 2016
Startovní listina Projeď se na koloběžce ZLATÁ KOLOBĚŽKA – 2016