Tituly z dlouhého závodu MČR koloběžek do Plzně

V sobotu se konalo na Masarykovo okruhu v Brně koloběžkové Mistrovsví republiky na dlouhé trati pro muže na 32,6 km a ženy 16, 2 km. Náročný závod se stal v obou hlavních kategoriích kořistí plzeňských koloběžkářů, přičemž muži KK Plzeň obsadili první čtyři místa. V ženách obhájila loňský titul Markéta Štejrová, druhá dojela Iveta Harmanová z R+Penco Praha a třetí Irena Vondráčkova SK Oslavany. V mužích se stal dlouhý závod naprosto suverénním vystoupením Ladislava Provoda, který trasu absolovaval za neuvěřitelnou jednu hodinu a dvě minuty, čímž vylepšil traťový rekord o téměř čtyři minuty. Na druhém místě dojel Karel Cvalín před třetím Petrem Peštou. Jasný triumf plzeňských závodníků završil čtvrtým místem Michal Pešta. další člen KK Plzeň
V neděli pokračoval závodní program kriteriem v jihomoravských Oslavanech. Provod opět jasně zvítězil a za ním se stejně jako v sobotu seřadili jeho kluboví kologové, Cvalín a P. Pešta. V ženách znovu vyhrála Markéta Štejrová, která tak letos poprvé dvakrát za sebou vystoupila na nejvyšší stupeň vítězů. Druhá dojela Anežká Zýková a třetí Lucie Gazárková obě Ultima Praha.
„S výsledky jsme nadmíru spokojeni bylo to úspěšné ligové kolol, Markéta Štejrová i Ladislav Provod obhájili Mistrovský titul z loňského roku. Láďa Provod má formu jako hrom, v sobotu předvedl neuvěřitelný výkon, je to paráda máme tady závodníka špičkových světových kvalit.“ hodnotí proběhlé závody lídr Klubu koloběhu Plzeň Petr Pešta.