Zahajovací koloběžkové závody na Lopatárně pro Provoda a Štejrovou

Start dětské kategorie

V neděli odpoledne 24. dubna začala v Plzni na doubravecké Lopatárně závodní koloběžková sezóna roku 2005.
Závod, který je započítávám do Českého koloběžkového poháru, přilákal při krásném jarním počasí 24 závodníků, zejména z plzeňského kraje.
V hlavní kategorii mužů se rychlostním závodě na 11 km usadila z počátku na čele pětičlenná skupina. Ta byla však roztrhána díky zběsilému nástupu tandemu Pešta P., Provod již ve druhém kole. Toto duo KK Plzeň pak zvyšovalo svůj náskok až do předposledního kola, kde měl více sil a týmovému kolegovi P. Peštovi “nastoupil“ Ladislav Provod, který si pak již v poklidu dojel pro své letošní první vítězství. Stříbrný skončil Pešta před třetím K. Cvalínem. V ženách jezdila od začátku na špici čtyřnásobná vítězka předchozích ročníků Rolo ligy M. Štejrová, která nakonec také s velkým přehledem zvítězila. Ve veteránech zvítězil David Semanem s SK Oslavany. V překvapivě poměrně silně obsazených žákovských kategoriích nejlépe koloběžkoval Lukáš Provod a v dívkách Šimůnková Karolína.
”Ostrý test formy před začátkem Rollo ligy dopadl pro náš klub dobře. Závody se nám pořadatelsky vydařily, možná mohla být větší účast, ale zase přijela prakticky celá česká špička. Naši v předchozích letech úspěšní závodníci dokázali zajet na úvod sezóny pěkné výsledky, ale velmi mile překvapili i další mladí borci. Každý takhle kontaktní a rychlý závod má před letos nezvykle pozdě začínající Rollo ligou a naopak velmi brzkým Evropským pohárem velkou cenu.“ dodává vedoucí KK Plzeň Petr Pešta.