Úspěšné velikonoční soustředění

Velikonoční soustředění

Eqipa 9 závodníků a tří dalších členů KK Plzeň absolvovala mezi 25. – 28. březnem koloběžkové soustředění. To se konalo v oblasti okolo Máchova jezera a ubytovaní jsme byli se spousty jiných sportovců, zejména orientačních běžců, v areálu Kulichův mlýn. Výborná strava, pěkné terény v okolí a nakonec i velice slušné počasí daly trénujícím borcům správný základ k pořádnému nasazení.
Páteční odpolední trénink mužské části výpravy za polojasného počasí na okruhu Doksy – Mimoň – Ralsko Kuřivody – Bělá pod Bezdězem – Doksy o vzdálenosti 51 km s celkovým pekelným průměrem 25,6 km/h jako by předznamenal následující tréninkové výkony, které byly na úvod sezóny velice dobré. Tréninky probíhaly hladce, nikdo se nezranil a bez defektů až na nedělní dopolední mužů, kdy během 1,5 km došlo k proražení dvou pneu a musel přijet zabezpečovací automobil. Po této události následně zbývající čtveřice “zakufrovala“ a přijela téměř pozdě na oběd s 13 kilometry v těžkém terénu navíc a pěkným hlaďákem.
Ženy přežily téměř ve zdraví i pondělní velikonoční koledování a tak jsme se po obědě mohli spokojeně rozjet do svých domovů.
Zkrátka makalo se i společensky žilo, což trefně postihl Kája Cvalín: „ No, to bylo hezký soustředění, takovýhle akce se musí dělat častějš.“ takže uvidíme a v každém případě na první květnový víkend plánujeme splutí nějaké západočeské řeky.