TRADIČNÍ ŠTĚDRODENNÍ VYJÍŽĎKA NA KOLOBĚŽCE 2015 – už po dvacáté

Letí to, letí, další koloběžková sezóna za námi a za pár dní Štědrý den.
Zní to téměř neuvěřitelně, ale už po dvacáté pojedou členové KK Plzeň i další koloběžkoví nadšenci lehkou Štědrodenní projížďku po Plzni!
Sraz koloběžkářů je u vánočního stromku na náměstí Republiky v 10:00.

Z náměstí Republiky vyrazíme nejpozději v 10:10 na 10 km dlouhou trasu do ulic a po cyklostezkách Plzně, která částečně bude kopírovat první trasu z roku 1996.

První zastávka (po cca 5,5 km) bude ve skladovém areálu Zborovská 31, kde bude připravený svařák a něco dobrého na zub. Bude možné ukončit cestu již zde/. Cíl pak bude hospoda Flora, kde podvacáté posedíme nad teplým nápojem a přípitkem předčasně uzavřeme proběhlý rok.
Není to povinnost, ale lepší je se přihlásit předem nejpozději do 22.12. 18.00 hod. na mail kolobezky@kkplzen.cz

A nebudeme pospíchat, předpokládáme výkonnostní rozdíly, proto je stanovena průměrná rychlost 15 km/h, což by měl na  rovinatém profilu trasy zvládnout každý.

Podrobný popis trasy:
Projížďka povede okolo Mlýnské strouhy do Štruncových sadů, kde podél fotbalového stadionu dojedeme na soutok řek Radbuzy a Mže, následně zkusíme po lávce projet areálem pivovaru, pak se přes Denisovo nábřeží dostaneme na cyklostezku vedoucí údolím Radbuzy až k Malostranskému mostu, přejedeme po něm řeku a odbočíme do Zborovské, kde nás po cca 200 metrech čeká první zastávka. Za sebou budeme mít cca 5,5 km a ve skladovém areálu Zborovská 31 bude připravený svařák a něco dobrého na zub a bude možné ukončit cestu již zde.
Po pauze vyrazíme Zborovskou ulicí okolo Tyršova mostu, budeme pokračovat údolím Radbuzy do Českého údolí, u Borské věznice se napojíme na cyklostezku podél dálničního přivaděče k velkému kruháči v Sukové ul. a z kruhového objezdu je už jen kousek do Brožíkovy 16, kde se nachází hospoda Flora. https://mapy.cz/s/nP1K