Tradiční štědrodenní vyjížďka na koloběžce – 2009

Na Štědrý den v roce 2009, již po  čtrnácté, vyrazí plzeňští koloběžkáři na projížďku po městě. Což  už je pěkná tradice!
Už vzdálený je  rok 1996, kdy jsme poprvé ve čtyřech ( Petr a Michal Peštovi, Jirka Růžička a Jirka Černá) po srazu v Jagelonské ulici vyrazili v mrazu – 4°C a občasným sněhem kroužit městem a okolo Litické přehrady, pak nám byla už taková zima, že čaj případně grog byly přímo nutné. A nejblíže byla restaurace FLORA na Borech, kde jsme dnes v podstatně vyšším počtu vítanými štědrodenním hosty.
Zkrátka i letos zve PSP- Klub koloběhu Plzeň všechny koloběžkové nadšence na Štědrodenní vyjížďku po Plzni.
Finální sraz je pod vánočním stromkem na náměstí Republiky v 11:20. Kdo má chuť může stejně jako část výpravy přijet už před desátou do Lobezkého parku, kde se běží krátký přespolní běh Lobezký motokros a závodit si.
 
Po vzájemném přivítání na náměstí Republiky pak vyrazí slavnostně nalazená výprava do ulic, kde svou přítomností rozehřává prochladlé tváře a kouzlí úsměvy. Na závěr sváteční vyjížďky posedí většina koloběžkářů nad teplým nápojem,  a přípitkem pak předčasně uzavřou proběhlý rok a následně se v slavností náladě rozjíždí do svých domovů za zlatým prasátkem.
Poslední roky se nás sejde vždy až 20, všichni koloběžkoví fandové jsou zváni.