TOUR ŠUMAVA 2012

Vítězi Provod, Soukupová

Čtvrté kolo ČESKÉ ROLO LIGY 2012 proběhlo o víkendu 16. a 17. Června na Šumavě v okolí Šindlova, Borové Lady a Horské Kvildy. Závod  byl  kvalitně i početně obsazený a došlo k poměření sil mezi závodní špičkou z celé České republiky i širokým pelotonem výkonnostních koloběžkářů.
Sobotní dlouhý závod na 26 km byl odstartován u osady Šindlov v 16:15 a po prvních klesajících šesti kilometrech do Borové Lady začal ostré tempo závodu diktovat a početnější pole závodníků roztrhal Ladislav Provod, následovaný Markem Kadlecem, Karlem Cvalínem a Aloisem Onderkou. Po několika dalších kilometrech jel už na úplné špici závodu osamocený Provod a za ním s odstupem duo Kadlec, Cvalín, když Onderka odpadl. V cíli byl první Provod, druhý Cvalín  a třetí Kadlec, tudíž stupně vítězů ovládli zcela muži  PSP KK Plzeň!
V ženách překvapivě při svém prvním letošním startu vyhrála Pavlína Soukupová, před druhou Martinou Kadlecovou (PSP KK Plzeň) a třetí Lucií Gazárkovou (Ultima)
Nedělní časovka od bývalých kasáren u Vimpeka do Šindlova na 7 km byla po sobotním horském závodě pro všechny velmi náročná.  V mužích časem na úrovni traťového rekordu  jasně zvítězil Ladislav Provod, před tentokrát druhým Markem Kadlecem a třetím Karlem Cvalínem. V ženách se znovu radovala z vítězství Pavlína Soukupová před Martinou Smitkovou a třetí Alenou Kupilíkovou (obě PSP KK Plzeň).
Celkové výsledky jsou zde.
„ S výsledky našeho týmu jako celku na Šumavě jsem spokojen. Kompletní stupně vítězů v mužích po oba dny jsou krásné a letošní výkony mladého Marka Kadlece doslova parádní. Ženy odvedly svůj dobrý standard.   Na specifické podmínky šumavského závodu pak doplatil Michal Malina, který při své účasti přejel ve sjezdu na trase křižovatku a zabloudil. Zraněné koleno  znemožnilo start Petru Peštovi a ze studijních důvodů nezávodila ani Patrice Kadlecová.“