TOUR de ŠUMAVA UZAVŘEL ZÁVODNÍ SEZÓNU 2010

Poslední – páté kolo ČESKÉ ROLO LIGY 2010 PROBĚHLO o víkendu 11. a 12. září v oblasti Šindlova a Borové Lady 2010. Již 21. ročník  Tour de Šumava byl velmi kvalitně i početně obsazený a došlo k poměření sil mezi závodní špičkou z celé České republiky i širokým pelotonem výkonnostních koloběžkářů.
Sobotní dlouhý závod na 26 km byl odstartován u osady Šindlov v 16:15 a po prvních klesajících šesti kilometrech do Borové Lady začal ostré tempo závodu diktovat  a početnější pole závodníků roztrhal Ladislav Provod následovaný Richardem Jislem, Petrem Peštou a Aloisem Onderkou. Po několika dalších kilometrech jel už na úplné špici závodu Provod s Jislem a před Kvildou dojel Onderka osamoceného Peštu. Po stoupání na Kvildu už jel Provod na čele sám a zdálo se, že vše směřuje k jasnému vítězství, zejména když V Sedle Přilby měl náskok cca 30 vteřin na druhého. Dlouhý sjezd však již jistému ligovému vítězi nevyšel a Jisl se cca 3 km před cílem na Provoda dotáhl. Ve finiši měl pak jablonecký závodník více sil a v dlouhém závodě 21. ročku Tour de Šumava zvítězil! Na třetím místě dojel s náskokem cca 20 vteřin Petr Pešta před čtvrtým Aloisem Onderkou.
V ženách si pro vítězství stylem start cíl dojela Kateřina Beroušková, před druhou Martinou Smitkovou a třetí Ivanou Dvořákovou.
Nedělní časovka od bývalých kasáren u Vimpeka do Šindlova na 7 km byla po sobotním horském závodě pro všechny velmi náročná.  V mužích časem na úrovni traťového rekordu  jasně zvítězil Ladislav Provod, před Richardem Jislem a Petrem Peštou.  V ženách se znovu radovala z vítězství Kateřina Beroušková před Martinou Smitkovou a třetí Alenou Kupilíkovou.