Poslední ostrý test formy před nadcházejícím Mistrostvím světa koloběžek proběhl tento víkend v Praze

Krásné představení pro diváky – neuvěřitelně vyrovnané bitvy od čtvrtfinálových rozjížděk po finále přineslo sobotní klání koloběžkářů v pražském parku Ladronka o tituly Mistra republiky ve sprintu pro rok 2004. Závodníci Ultimy Praha nakonec získali double, tedy tituly v hlavních kategoriích muži a ženy. V mužích své premiérové závody vyhrál Jan Vlášek v těsném finiši před plzeňskými Ladislavem Provodem a třetím Karlem Cvalínem. Do finálové rozjížďky proklouzl ještě Michal Špinka z R+Penco Praha. Ve finále B zvítězil a celkově pátý skončil muž z nejrychlejším časem z kvalifikačního kola Petr Pešta před šestým M. Peštou (oba KK Plzeň) , sedmým P. Legátem (R+Penco Praha) M. Gazárkem (Ultima).
V ženách ve strhujícím finiši vyhrála Lucie Gazárková (Ultima Praha) před druhou Markétou Štejrovou (KK Plzeň) a Anežkou Zýkovou ( Ultima Praha) a Ivanou Harmanovou (R+Penco Praha)
V neděli za velmi chladného počasí, provázeného silným větrem a dešťovými přeháňkami pokračovaly pražské závody kritériem a štafetami v parku Stromovka. V kategorii mužů v závodě na 10 km (5 kol) startovnímu poli dominovali závodníci Klubu koloběhu Plzeň. Od třetího kola jela na špici s míným náskokem trojice Provod, Vodrážka P. Pešta a takto nakonec proťali i cílovou pásku. Čvrtý dojel také plzeňský závoník Cvalín před sobotním vítězem J. Váškem z Ultimy Praha. V ženách se v závodě na 6 km (3 kola) držela poromadě až do cílové rovinky 6 členná skupina, kde byly po dvou závodnicích zastoupeny kluby KK Plzeň, Ultima a R + Penco Praha. Zlato a stříbro nakonec získlaly Zýková a Gazárková z Ultimy před Kupilíkovou z Klubu koloběhu Plzeň. Štafetový závod na 3 x 2 km byl opět jasnou záležitostí pro muže plzeňského klubu. Zvítězila štafeta KK Plzeň 1 ve složení Kadlec, Vodrážka, Provod před KK Plzeň 2 (Cvalín, M. Pešta, P. Pešta) a třetími muži z R+Penco Praha (Špinka, Legát, Matek).
„Závody opět potvrdily vysokou vyrovnanost startovního pole. Sobotní sprint jen potvrdil moje slova o extrémní vyrovnanosti a téměř loterie, stačilo malé zaváhání a často to stálo ztrátu postupu do dalších kol. V neděli jsme dokázali naši sílu a myslím, že forma před nadcházejícím mistrovství světa má stoupající tendeci.“ hodnotil průběh závodů český favorit č. 1 při Mistrovství světa, člen KK Plzeň Ladislav Provod.
Po pražských zvodech se definitivně uzavírá nominace českého výběru na historicky první Mistrovství světa v koloběhu od 4. až 6. června v Plzni a Karlových Varech. Činovníci Českého svazu koloběhu doufají, že vynikající časy reprezentačních koloběžkářů přinesou na vrcholných závodech v domáám prostředí i nějaké medaile. O tituly Mistra Světa rok 2004, se s českými reprezentatny utkají reprezentanti Belgie, Finska, Holandska, Německa, Itálie, Slovenska, Rakouska, Velké Británie, USA a Thajska.