MČR ve sprintu a Česká Rollo liga 2004 tento víkend v Praze

Poslední ostrý test formy před nadcházejícím Mistrostvím světa .
Nejvyšší domácí koloběžková soutěž Česká Rollo liga pokračuje o víkendu 22.-23. května v Praze. Koloběžce čeká netradiční skladba závodů, sobotní sprint o tituly Mistra republiky, nedělní kritérium a štafety na 3 x 2 km.
V sobotu od 14:30 se při Mistrovství republiky ve sprintu utkají koloběžkáři kompletní česká špička ve sportovním areálu na Ladronce, na cca 400m dlouhý okruh, systémem vyřazovacích rozjížděk. Vyvrcholení celého závodu pořadatelé plánují po 16:00.
V neděli “sprinterský“ víkend pokračuje kriteriem na 10 km ve Stromovce závodit se začíná od 10 : 00 kategoriemi žáků. Hlavní kategorie ženy a muži startují v 10:15, respektive 10:45.
Pražští pořadatelé očekávají jako již tradičně velkou účast koloběžkářů z celé republiky. Jistá je účast kompletní české špičky, která má poslední možnost ostrého testu před červnovým Mistrovství světa. Napětí závodům přidá skutečnost, že po nedělním kritérium bude uzavřena česká nominace na MS. Český svaz koloběhu vypsal pro letošní rok tvrdá nominační kritéria a je jisté, že někteří závodníci budou chybět i v národní skupině.
Dosavadní průběh sezóny potvrdil velkou vyrovnanost startovního pole a ukazuje na velký výkonnostní vzestup mladých závodníků Ultimy Praha i dalších borců. A právě s těmito favority jako je A. Zýková, J.Vlášek bude znovu bojovat Klub koloběhu Plzeň o stupně vítězů. „ Závody budou extrémně vyrovnané, sobotní sprint k.o. systémem je veliká loterie, malé zaváhání a ztrácí se šance na postup z rozjížďky. Vyrovnané bude i kritérium a štafety. Snad se náš klub dokáže prosadit na stupně vítězů. „ hodnotí vyhlídky KK Plzeň český favorit č. 1 při Mistrovství světa Ladislav Provod, koloběžkový suverén, který zvítězil 21 v řadě za sebou.
Historicky první Mistrovství světa v koloběhu hostí v pátek 4. června Karlovy Vary a o víkendu hlavní program 5 . – 6. června Plzeň.
O tituly Mistra Světa rok 2004, se utká současná evropská špička významně doplněná závodníky ze zámoří. Předpokládá se příjezd 35 cizinců, v současné chvíli jsou předběžně přihlášeni reprezentanti z 11 zemí: Česko, Belgie, Finsko, Holandsko, Německo, Itálie, Slovensko, Rakousko, Velká Británie, USA a exotické Thajsko.