Seriál České Rollo ligy 2005 pokračuje na Šumavě

Čtrnáct dní po úspěšně zvládnutém domácím Mistrovství republiky, čeká o tomto víkendu na Šumavě na závodníky Plzeňského klubu koloběhu další kolo nejvyšší domácí soutěže.
Na závod, který se koná dva týdny před vrcholem letošní sezóny, Mistrovstvím Evropy v Itálii, ohlásilo svůj příjezd kromě borců z deseti klubů z celé České republiky i několik cizinců. Náročné horské klání se tak mění i v poslední závodní test českých reprezentantů před odjezdem do horké Itálie a pro další české závodníky je poslední možností vydobýt si právo účasti na Mistrovství Evropy v rozšířeném reprezentačním družstvu
V sobotním dlouhém závodě (27 km) na trati Šindlov – Borová Lada – Kvilda – Šindlov i nedělní horské časovce od vimperských kasáren do Šindlova se dá s ohledem na výše uvedené očekávat tvrdý boj o každou příčku do Rollo ligového žebříčku.
„Na Šumavu jede náš klub tradičně v silném početním složení. Favority závodu budou jistě naši medailisté z proběhlého Mistrovství republiky. Ti nejlepší pak už berou tyto závody v rámci přípravy na Evropu a snad si upevní sebevědomí. Na Koloběžkové Mistrovství Evropy do Itálie konané ve dne 8. 10. července vysílá z našich závodníků Český svaz koloběhu Štejrovou, Kupilíkovou Provoda, P. Peštu, Cvalína a M. Peštu.“ Doplňuje informace k nadcházejícím důležitým závodům informace Lenka Štemberová, členka vedení KK Plzeň.