S koloběžkou pro radost – otevřený závod 12.5.2007 v rámci programu pražského maratonu.

Ve spolupořadatelské režii Klubu koloběhu Plzeň a organizačního týmu pražského maratonu proběhne v sobotu 12. května od 16:40 velký otevřený závod závod pro širokou plejádu koloběžkářů na 10 km v rámci Pražského Volkswagen Maratonského víkendu. Závodit se bude na pro dopravu uzavřených nábřežích Vltavy, ulicemi Holešovic a finiš povede Pařížskou ulicí na Staroměstské náměstí.
Dále bude od čtvrtečního pravého poledne do sobotního večera na Výstavišti – Holešovice v rámci Marathon expo 100 dlouhá koloběžková dráha, kde budou probíhat jízdy a prezentace jednotlivých typů koloběžek.
Plzeňský klub se tímto způsobem snaží přilákat k aktivnějšímu koloběžkování další milovníky stupátka mezi dvěma koly – koloběžky. “Závod S Koloběžkou pro radost, je takový první pořádný pokus o „masový“ závod , kde se na čele možná bude urputně závodit ale dál v poli už méně a nebo se pojede jen tak pro účast a na pohodu. Myslím, že tohle bude největší akce této závodní sezóny “doplňuje předseda Klubu Petr Pešta a pokračuje,“ S ohledem na cíl závodu vypravujeme do Prahy širokou plejádu našich členů. Závodníci jedou otestovat formu před nadcházejícími závody, další jen okusit atmosféru velkého závodu a myslím, že to bude stát za to!“