Rollo liga Zlín – KK Plzeň jede bojovat o stupně vítězů

Směs pocitů závěrečného napětí i slavnostní nálady zažijí koloběžkoví závodníci při posledním 6.kole České Rollo Ligy 2006 ve Zlíně. Pořadatelé 14. ročníku ROLLO OPEN Zlín připravili již tradiční trasy závodu, sobotní dlouhý závod na 24 km i nedělní časovka na 7 km o Mistra republiky se koná v oblasti Zlínské ZOO a obcí Lešná a Fryšták.
Přestože je už vlastně rozluštěn rébus celkových vítězů Rolo ligy 2006, kterými se stanou Ladislav Provod a Markéta Peštová z KK Plzeň, další pořadí není vůbec jisté a další plzeňští závodníci bude muset svést boj o první elitní desítku žen, respektive dvacítku mužů.
Závěr nejvyšší domácí koloběžkové soutěže pak v neděli okoření časovka vypsaná jako Mistrovství republiky. „ Závody vidím jako naprosto otevřenou záležitost, mnoho našich soupeřů má na závěr sezóny super formu a všichni naši závodníci budou muset jet v náročném zlínském terénu na maximum. Na východ republiky vyrážíme opět v silném i početném složení. Snad si i přes náročný nedělní program dokážeme poslední ligové kolo užít i po společenské stránce, i tom tak trochu bývá závěrečný díl naší dlouhodobé soutěže.“ dodává k výjezdu plzeňských koloběžkářů jejich vedoucí Petr Pešta.
Koncem Rollo ligy 2006 však koloběžková sezóna nekončí a v sobotu 16. září proběhne v Plzni rozloučení s dlouhou šestiměsíční závodní sezónu, akce Podzimní koloběžka 2006. V Borském parku se přibližně od 10:30 uskuteční závod pro širokou koloběžkovou veřejnost (děti, mládež a dospělé) ozdobený účastí mnoha českých špičkových závodníků. Dětem jsou připraveny k zapůjčení koloběžky a celá akce se koná v rámci plzeňského týdne Evropské mobility.