ROLLO LIGA ČR 2009 ZAČÍNÁ TENTO VÍKEND V MORAVSKÉ TŘEBOVÉ

O prodloužené víkendu 8. – 9. května 2009 začíná ostře sledovaný 35. ročník nejvyšší domácí koloběžkové soutěže – ROLLO LIGA ČR 2009, okořeněný konáním Mistrovství Evropy na koloběžkách v domácí prostředí v termínu 9.-12. července v Plzni a Lounech.
Po loňském úspěšném uspořádání Evropského poháru zahajují novou ligovou sezónu pořadatelé v Moravské Třebové, kteří připravili dvoudenní program pro všechny věkové kategorie. V pátek čeká účastníky dlouhý závod v překrásném okolí Moravské Třebové se startem a cílem ve městě. V sobotu dopoledne se pak nedaleko úhledně upraveného historické jádra města bude konat kritérium.
Snad i díky Evropskému šampionátu v Česku se na zahájení ligy chystá v posledních letech nevídaný počet koloběžkových závodníků včetně doposud neznámých borců.
Historicky největší výpravu veze na Moravu i PSP – Klub koloběhu Plzeň, pravděpodobně nejsilnější klub posledních let. „ Do Třebové skutečně jedeme ve velikém počtu 17 závodníků, kromě tradičních opor Provoda a Smitkové jsou ve výpravě i nadějní junioři a úplně noví závodníci.
Mimo závodní činnosti máme letos před sebou i nelehký úkol uspořádání Mistrovství Evropy na koloběžkách. Tréninková příprava před sezónou byla náročná, snad splnila účel a věřím, že opět budeme bojovat o nejvyšší příčky nejen v Česku, ale i mezinárodních závodech. Co se týká Mistrovství Evropy, tak snad dokážeme zvládnout i tuto velkou mezinárodní akci“. hodnotí vyhlídky před zahájením sezóny předseda KK Plzeň Petr Pešta.