První velké závody koloběžek v Liberci

Koloběžková sezóna je v plném proudu a tak je tady pozvánka na závody pro širokou koloběžkovou veřejnost do města pod Ještědem – Liberce. V sobotu představíme koloběžky liberečákům přímo v centru města společně s inlinisty. A v neděli si dáme jedinečný závod! Bude sice krátký, ale i tak hodně náročný, čím jiným může být výjezd na Ještěd. Přejme si pěkné počasí ať pak vidíme do krajiny.
Jelikož se jedná o závody týden po mistrovství Evropy, určitě se dozvíme v sobotu večer od našich reprezentantů čersvé osobní zážitky z Německa.
A ještě jedna souvislost – moc v sobotu nepospíchejme! Na základě závodů v centru Liberce bude určen koeficient na příští rok pro uvažovanou 24hodinovou bitvu mezi týmem koloběžekářů a inlinistů o tom, kdo v poměru obou sportů zvítězí (dosáhne fakticky více ujetých kilometrů).
Bude to premiéra v Liberci se tak velké závody koloběžek ještě nejely!
Níže propozice k závodu
TJ Kidokai Jablonec nad Nisou zve na
4.kolo České Rollo ligy 2007 – I. ročník Kidokai Tour Ještěd
Datum a místo konání: 25.-26.8.2007 Liberec
Přihláška na závody: na sobotní závod nejlépe do 18.8.2007 na www.inlajn.cz a zde na Bawag Bank Bohemia Inline 2007 ( http://inlajn.cz/index.php?clanek=33 )
Startovné na sobotní závod: 200,-Kč(v ceně je pamětní tričko /když se přihlásíte do 18.8. 2007/, dále občerstvení, vstup do bazénu a možnost masáže zdarma) +200,-Kč vratná záloha na čip
Přihláška na nedělní závod: richard.jisl@kidokai.cz, informace R.Jisl tel.:605263477
Startovné na nedělní závod:70Kč( v ceně odvoz věcí na Ještěd, gulášová polévka a jeden nápoj – přímo na Ještědu)
Program závodů
Sobota 25.8.2007
10:00 začátek prezentace v místě startu, tj. Liberec Tržní nám. u plaveckého bazénu.
11:00náborové závody dětí
14:00start kriteria na 21km na uzavřeném okruhu (cca 3 km) v centru Liberce, startuje se 1min po startu inlinistů-jede se s čipy
15:30 vyhlášení výsledků
Neděle 26.8.2007
8:30 sraz účastníků závodu na parkovišti Tetřeví sedlo(Výpřež) pod Ještědem(viz bílá šipka na mapce) a odjezd na start, odvoz oblečení závodníků autem do cíle
9:00 hromadný start závodu na Ještěd
10:30 vyhlášení výsledků, občerstvení
Závodníci se účastní závodu na vlastní nebezpečí, nedělní závod se jede za plného silničního provozu, je nutno dodržovat pravidla silničního provozu. Ochranná přilba odpovídající právním předpisům a bezpečnostním normám je povinná pro všechny závodníky, nedodržení tohoto pravidla znamená zákaz startu, respektive diskvalifikaci!
Závodí se podle Pravidel a Soutěžního řádu Českého svazu koloběhu 2007
Závodník který v den startu nedovrší l8-ti let je povinen na požádání předložit písemný souhlas nejméně jednoho z rodičů nebo jejich zákonného zástupce o povolení ke startu v závodě!
Pro závod na Ještěd si připravte oblečení na převlečení, které Vám tam odveze vůz-nahoře může foukat!!!
Ubytování:TU Liberec- Koleje Harcov blok A– ing. Šídová tel. 485355203(nutno rezervovat do 18.8., zvláště pokud budete chtít snídani) cena 200Kč/noc, 50Kč/snídaně-studenti a děti sleva. Odkazujte se na Koloběžkový svaz!!!
Další možností je Autokemp Pavlovice(www.autocamp-liberec.cz)