PRVNÍ KOLO ROLLO LIGY ČR 2009 PRO PROVODA A SMITKOVOU

kk.jpg

početná výprava KK Plzeň v Moravské Třebové

O prošlém víkendu, konkrétně 8. – 9. května 2009 začal v Moravské Třebové ostře sledovaný 35. ročník nejvyšší domácí koloběžkové soutěže – ROLLO LIGY ČR 2009.
Více jak čtyřicetičlenný peloton, závodníků z celého Česka, ozdobený závodníky z blízkého Slovenska absolvoval v pátek náročný dlouhý závod na 27 km s trasou po okolí Moravské Třebové. V sobotu dopoledne se pak jelo na hraně historického jádra města těžké 7,5 km dlouhé kritérium rovnou o tituly Mistrů ČR a také silně obsazené závody dětí.
V obou závodech se na úvod sezóny nekonalo v hlavních kategoriích žádné výsledkové překvapení a jak v mužích tak ženách kralovali suveréni loňské sezóny Ladislav Provod a Martina Smitková, závodníci KK Plzeň. I na dalších místech stupňů vítězů se v mužích usadili favorité závodu, druhý ve veliké formě jedoucí Richard Jisl a třetí Petr Pešta. V ženách pak za Martinou Smitkovou po oba dva dny skončila druhá Markéta Peštová a o třetí místo se podělily v sobotu Patricie Kadlecová a neděli Alena Stibalová, všechny závodnice KK Plzeň.
Výbornými výsledky pak překvapil většinu závodníků čtrnáctiletý Marek Kadlec, jenž obsadil v celkovém pořadí dlouhého závodu fantastické 11. místo a v kritériu 12.
„ Se startem do sezóny jsme spokojeni, všichni účastníci naší plzeňské výpravy podali velmi dobré výkony. A musím vyzdvihnout Marka Kadlece, který se přes zimu hodně zlepšil a ukázalo se, že jeho výsledky v přípravě nebyly vůbec nahodilé. “ hodnotí první kolo Rollo ligy předseda KK Plzeň Petr Pešta.
Výsledky závodu – I. ligového kola zde a také odkaz na fotky od Honzy Paciny.
Další pokračovaní koloběžkových závodů zažije v sobotu 23. května od 13:30 město Plzeň. V rámci přípravy na červencové Mistrovství Evropy v Plzni a Lounech poměří síly v Plzni Doubravce koloběžková špička, konkrétně na cyklistickém oválu SKP Rapid Sport (Lopatárna) v kritériu na 11 km.