Provod zazářil na Eurocupu

O víkendu 11. – 12. června 2016 proběhla v městě Jeseník česká část Eurocupu, současně vypsáno i jako druhé kolo České ROLLO LIGY 2016. Na start se postavilo přes 130 závodníků z celého Česka, dále závodníci z Německa, Holandska, Itálie, Slovenska a Litvy.
Samotné umístnění 12 tisícové města Jeseník mezi pohořími Rychlebské hory a Hrubý Jeseník dávalo předem tušit, že trasy budou fyzicky tvrdé. A také ano, sobotní časovka do vrchu i nedělní závod na stoupavé silnici směrem na Rejvíz, tento předpoklad bezezbytku splnily.
Při neúčasti Marka Kadlece, který dal správně přednost studijním povinnostem, zaskočil o generaci mladší soupeře plzeňský závodník Ladislav Provod.
V sobotní časovce do vrchu nestačila plzeňské legenda pouze na Adama Fellnera (ročník 1993), běžkařský reprezentant jedoucí závod po barvami KOSTKA Racing, druhé místo v celkovém pořadí obsadil Matyáš Olšar (ročník 1999)  také z KOSTKA Racing a celkové 3. bronzové umístění patří Ladislavu Provodovi  (1968) z PSP KK Plzeň!
Výbornou formu prokázal Provod i v nedělním dlouhém závodě na 28 km, kde bral opět bronzovou medaili za vítězem a úřadujícím Mistrem světa Michalem Kulkou z Ultima K.Lap Team a stříbrným Matyášem Olšarem.
Nedělní dlouhý závod žen na 21 km přinesl radost i do ženské části týmu PSP Klubu koloběhu Plzeň, když stříbrná za absolutním vítězkou Fionou Olthof  z Holandska skončila  Martina Kadlecová!
Výborně se prezentoval i 11 letý Mikuláš Kubík, mladý závodník, který vyšel z dětské koloběžkové akademie KK Plzeň. Při své premiéře v rudo-modrém tradičním dresu Plzeňský koloběžkářů skončil po oba dva dny v 46 členném dětském pelotonu  vždy na fantastickém třetím místě.
Za necelých 14 dní vás rádi uvítáme v Plzni na Mistrovství ČR v dlouhém závodě a kritériu. Na své si přijdou i hobíci a děti pod 10 let, pro které máme v sobotu vypsané speciální závody Projeď se na koloběžce, stránky k závodům – českému koloběžkovému svátku na www.zlatakolobezka.czweb csk