PŘEDPOSLEDNÍ KOLO LIGY NA SLOVENSKÉ MYJAVĚ ÚSPĚŠNĚ PROBĚHLO

O víkendu 25. a 26. srpna uspořádal slovenský kamarád a koloběžkář Miro Ilovičný pěkný  závodní víkend v poměrně hornatém okolí východoslovenské Myjavy.
V sobotu se konal dlouhý závod cca 15km od centra Myjavy. Okruh 7,8 kilometrů byl vytyčen na silnici 1. Třídy,  muži  ho absolvovali 4x a ženy 3x. Trať závodu první půli klesala s maximální rychlostí i 60 km/h a po otočce stejnou trasu zpět, takže do kopce. Hned po startu se jelo neuvěřitelně rychlé tempo. Po otočce ve stoupání se  proto začínaly formovat skupinky. Na čele se ocitli Ladislav Provod Marek Kadlec( oba PSP) a Alois Onderka(KIDOKAI). Těsně pod vrcholkem ještě v prvním kole se vše roztrhalo a na čele zůstal sám Provod s malým náskokem před Markem a Marek před Aloisem. Pořadí se už neměnilo a Láďa Provod si výhrou zajistil celkové 11. vítězství v české lize. Mezi ženami vyhrála s přehledem Martina Kadlecová (PSP). Druhá byla Šárka Waldhauserová a třetí Ivanou Dvořáková        (obě KK Lipník n.B). Trať byla velmi rychlá a je to vidět i na průměrech. Vítězný průměr Provoda  činil krásných 29,9 km/h.
Závodníci byli ubytováni v tělocvičně vedle plaveckého bazénu, kam jsme měli zdarma přístup. Někteří šli spát v noci i ven, ale vyhnal je nepříjemný déšť.
Nedělní závod už byl trošku techničtější, jedno krátké prudké stoupání a následně pozvolné klesání na okruhu 1,2 kilometru všichni absolvovali 7x.  Po startu se stejně jako v sobotu začalo určovat vysoké tempo. V druhém kole nasadil k ostrému ataku  Marek Kadlec, a nikdo nedokázal jeho nástup zachytit,  Marek tak získal náskok 20 metrů. Sobotní vítěz  Ladislav Provod, svého mladého týmového kolegu, Marka, pomalu stahoval, ale Marek si náskok díky dalšímu fantastickému výkonu  udržel dalších 5 kol až do cíle a vyhrál svůj první ligový závod!! Druhý dojel Laďa Provod  a třetí opět Alois Onderka (KIDOKAI). V ženách hned po startu vypálila Martina Kadlecová, ale ve třetím kole vedení ztratila a skončila na druhém místě. Vyhrála Šárka Waldhauserová a třetí dojel Ivana Dvořáková( OBĚ KK Lipník n.B)
Závod se obešel bez pádů a všelijakých problémů. Miro měl vše perfektně zorganizovaný a všem účastníkům se akce i  hornatá krajina velmi líbila.