Po váhání přeci jen jedeme na Krkonošskou 70

Krkonošská 70 – synonymum vůle a vytrvalosti, odolnosti i týmové práce. Na letošní 52. ročník slavného závodu se chystá opět tým lyžařů – běžců USK CS Plzeň ( zároveň i 3 členové KK Plzeň). A po loňském druhém místě se nejedeme rozhodně pouze zúčastnit. Ikdyž jsme v asi určitě ve slabším složení než loni, můžeme i tak v letošní podivné zimě patřit k týmům s vysokými ambicemi.
Jádro již týmu – muže, kteří budou mít již 4 účast tvoří Ladislav Provod, Jan Beránek a Petr Pešta. Letos se po roční pauze opět připojí člen USK CS Standa Rauch a dál Petr Bořánek z Prahy. Tito borci tak hradí české reprezentanty v lyžařském orientačním běhu Ondřeje Vodrážku a Jiřího Bouchala, kteří jsou touto dobou bohužel na Mistrovství světa.
K devizám plzeňského družstva snad bude opět patřit vysoká morální odolnost a zkušenost z podobných závodů. To jsou ale jen papírové předpoklady, nakonec se rozhodne stejně jako až na trati. A ta měří pro všechny stejně – 70 kilometrů a meteorologové hlásí, hnusně, mokré srážky .snad tedy sněžení a okolo 0°C.
Takže držte palce, bude boj a těžký sníh ubere hodně sil. A je to možná taky naše polsední lyžování.
Petr Pešta