Naši závodníci úspěšní na závodech Eurocupu v Německu

Týden po prvním českém koloběžkovém závodu letošní sezóny, proběhlo v Evropě již druhé dějství koloběžkového Eurocupu . O víkendu 29. – 30. dubna hostilo mezinárodní koloběžkové pole sárské město Sankt Wendel. Na závodech se sešli závodníci Německa, Česka, Holandska, Itálie, a Švýcarska. Závody se při neúčasti Finů nesly v duchu České dominance. A tak v sobotním extrémně technicky náročném marathonu jasně zvítězil Karel Cvalín z KK Plzeň před repre kolegy Vláškem a Gazárkem. V ženách si první eurocupové vítězství připsala plzeňanka Martina Smitková před klubou kolegyní Markétou Peštovou a holanďakou Koersovou.
Nedělním sprint byl pak opět v režii českých závodníků. Muži zcela opanovali stupně vítězů v pořadí Vlášek, Cvalín, Petr Pešta (oba KK Plzeň). Reprezentantky KK Plzeň se však tentokrát musely sklonit před rychlostí Koersové a skončily na druhém a třetím místě v pořadí Peštová Smitková.
Tato akce měla být jakousi zkouškou před pravděpodobným Mistrovství Evropy v příštím roce. Upřímně řečeno vůbec nejsem nadšený z nebezpečných profilů tras a organizace také nebyla ideální, tyto pocity umocnilo určitě i velice chladné počasí a teploty pod deset stupňů celsia. Nicméně čeští závodníci prokázali svou úroveň a s podmínkami se dobře vypořádali.
Tedy snad až na mne, kdy jsem byl s ohledem na vítězství z minulého týdne mnohými pasován na favorita marathonu, ale zima a velmi těžká trasa mi činila takové potíže, že jsem na 30 kilometru byl zralý na vzdání. Do cíle jsem dojel jen s vypětím vší vůle a s příšernými bolestmi zad a během posledních kilometrů se propadl z druhého až na páté místo. komentuje závod Petr Pešta