Mistrovství světa na koloběžkách 2008

V polovině srpna proběhne v Holandském městě Kampen a oblasti Kamperzeedijk třetí mistrovství světa na koloběžkách, konkrétně od čtvrtka 14. – soboty 16. srpna 2008.
Holanďani, zdá se, hledají pro koloběžky nový název, když místo Scooter mají Footbike World Championship.
Pořadatelé připravili pestrý program, jehož schéma a závody lze najít přímo na webu k mistrovství “Welcome to the Footbike World Championships in the Netherlands“ . Z Plzně je tam cesto dlouhá přibližně 850 kilometrů.
Kdo byl v Holandsku na ME 2003 nejede do prostředí zcela neznámého, tehdy se konaly na cyklistickém okruhu ve městě Kampen štafety na 25 min + 1 kolo a Láďa Provod, Petr Pešta společně s Michalem Peštou získali po těsné bitvě s Finy druhé místo a druhá česká štafeta (Cvalín, Jisl, Vlášek) skončila třetí. Celá reportáž z roku 2003 tady
Letos se zdá se, že terény nebudou moc českým borcům vyhovovat, z propozic i rozhovorů s Holanďany v Itálii vyplývá že maratón bude na poldru u moře na absolutní rovině, kde chybí i kus asfaltu a lze předpokládat silný vítr, kritérium z části po kostkách, zkrátka zdá se, že to není pro nás zrovna to pravé ořechové. V každém případě se alespoň nejedou experimentální závody za hranicí mezinárodních pravidel jako byl kros a koloběžkový triatlon na MS ve Finsku 2006.
Osobně jsem zklamaný, že je vůbec na takovéhle akci požadováno startovné, ale asi se nedá nic dělat a je to prostě vývoj nějakým směrem. Poslední mistrovství kde reprezentanti států neplatili startovné bylo ME v Itálii 2005 a zdá se, že MS v Plzni 2004, ME Holandsko 2003 a ME Plzeň 2002, kdy cizinci neplatili ani korunu či euro jsou dávnou minulostí. Startovné se platí se od roku 2006, kdy bylo MS ve Finsku a stejné to bylo i v Německu minulý rok.
Český svaz také v této době vede v IKSA debatu o zpřesnění výkladových pravidel sprintu na všech úrovní rozjížděk. Drobné chyby na letošním Eurocupu v Itálii a vzpomínky na úplně divný systém sprintu ve Finsku na MS 2006 dávají tušit, že vydaná mezinárodní pravidla nezaručují stejný systém závodu, byť by tak mělo být.
ALE PRYČ S BLBOU NÁLADOU!
VZHŮRU DO HOLANDSKA!
České vlajky dejme na auto, tváře, koloběžky a když budeme jezdit jako v KOSTKA kolobky ROLLO LIZE 2008 dosáhneme pěkných výsledků!!!