Mistrovství ČR – ZLATÁ KOLOBĚŽKA Plzně 2022 proběhla úspěšně

V sobotu a neděli 25. – 26. června 2022 proběhlo Plzni dvoudenní Mistrovství České republiky. Hromadné a hromové 3,4 Trhni si nohou!!! Odstartovalo v plné síle Šampionát 2022.

Na start domácího koloběžkového svátku se celkově postavilo 131 závodníků všech věkových kategoriích od dětí pod 10 let až po skutečné veterány nad 60 let věku a hobby závodníky.

Celý program ZLATÉ KOLOBĚŽKY Plzně 22 se odehrál na v Česku jedinečném cyklistickém oválu RAPID Plzeň a nabídl divácky atraktivní závody s častými průjezdy závodníků před diváky. Fanoušci pozitivně hodnotili, že se stále bylo na co dívat, že závody byly extrémně napínavé, jezdci nemizeli přihlížejícím z obzoru a sami závodníci podali ve vyrovnaných závodech výborné výsledky.

Jednak jsme MČR dle děkovaček od vedoucích týmů i závodníků reakci dokázali téměř bezvadně zorganizovat a naši závodníci předvedli fantastické výsledky.

V dlouhém závodě žen na 18 km celkově třetí Martina Kadlecová, na nepopulárním absolutním čtvrtém místě (třetím v kat. senior) v kritériu skončil Michal Provod. A skvělé výsledky předvedl i závodící ředitel MČR Petr Pešta, jenž skončil v kritériu absolutně 6 a v neděli v dlouhém závodu absolutně 7. a vyhrál tak po oba dva dny kategorii masters.

A závodu štafet trio junior Kryštof Baxa, Martin Kadlec a Jindra Šmíd mužů dojela třetí. A v kategoriích od přípravky po veterány jsme měli vždy své zástupce na stupních vítězů. Po závodní stránce to byl velmi úspěšný víkend.  Pořadatelsky samozřejmě pak náročný.