MČR 2023 skvělé výsledky našeho týmu  

Začátkem srpna, ve dnech 4.-6.8. 2023 proběhl domácí vrchol Mistrovství ČR 2023 ve Sprintu, Kritériu, Štafetách a Dlouhém závodě. MČR bylo zároveň prvním Český Eurocupem, když finále Evropského poháru bude v Konstantinových lázních 23.-24. září při Finále České Rollo ligy 2023, což opět pořádá náš tým.

Pátek patřil jako obvykle sprintům na 400 m a tam se nám skvěle dařilo. Kryštof Baxa absolutně třetí nejrychlejší muž. Hned pod stupni 4. Jindra Šmíd a pátý Petr Pešta.  Z toho vyplývá, že Petr zvítězil v Masterech, třetí byla v Juniorkách Kamila Peštová, stejně jako Markéta Peštová v masterkách. Masterky pak vyhrála Martina Kadlecová, v ultraveteránkách třetí Naďa Kadlecová a třetí v Přípravce i Maty Kadlec.

Ve víkendových závodech se nám dařilo v absolutním pořadí i kategoriích velmi podobně jako v pátečním sprintu v kategoriích a máme opět zlaté a bronzové medaile

Z prestižních štafet vezeme do Plzně dva bronzy z MČR jak v ženách, tak mužích, ženy jely ve složení (K. Peštová, Hrdonková, M. Kadlecová), muži závodil ve složené (Pešta, Šmíd, Cvalín).

V neděli celý závod výrazně pršelo a bylo na srpen velké chladno. I přes náročné dva závodní dny a tři závody v nohou, jsme těžkých podmínkách bojovali až do cíle.  V kategoriích velmi podobně jako opět zlaté, stříbrné  a bronzové medaile. Zmíníme výkon Jindry Šmída, třetí místo v seniorech (4. celkově), stříbro Ládi Provoda ve veteránech (7. celkově) a stříbro  Petra Pešty v masterech (8. celkově). Petr tak získal medaily z každého svého startu na MČR

Kompletní výsledky Dlouhého závodu a České části Eurocupu, MČR zkrátka všech závodů 3. kolo České Rollo ligy 2023 ke stažení zde:

https://www.amchrono.cz/cz/s2125/Vysledky/c2633-Detail-akce/gsto1804-MCR-ROLLO-LIGA-2023-vysledky