Lipenská výzva 2022 skvělá atmosféra

Po červencovém Mistrovství světa  v Estonsku v koloběžkách, přišel začátkem srpna, ve dnech 5.-7.8. 2022, další domácí vrchol – Český Eurocup,  MČR ve sprintu a zároveň všechny závody i jako 3. kolo České Rollo ligy v již pomalu tradiční destinaci v Lipníku nad Bečvou v rámci LIPENSKÉ VÝZVY.

 Páteční sprinty se tradičně jely na atletickém stadionu v Lipníku nad Bečvou. Za úmorného horka předváděli všichni závodníci, od těch nejmenších až po závodnické matadory na koloběžkách, neskutečné výkony. Ve všech rozjížďkách se bylo na co dívat a závodníci urputně bojovali o každý metr Lipenského tartanu. V ženách byla nejrychlejší Adéla Zapletalová (1. KK Lipník nad Bečvou), druhá skončila Kamila Peštová (PSP klub koloběhu Plzeň) a bronz si odnesla domácí závodnice Andrea Zbožková (TŘISTA60).

Ve víkendových závodech se nám dařilo stejně jako v pátečním sprintu v kategoriích. Totálně je našlapaná kategorie mužů nad 40 let, kde došlo k obrovskému vyrovnání výkonnosti.

Bohužel nám nevyšly štafety mužů, kde Jindra Šmíd po dvou letech zopakoval, vlastně ještě znásobil stejnou jezdeckou chybu, kdy vylétl z otočky a tentokrát to kromě koloběžky odneslo i Jindrovo vykloubené rameno a čeká ho delší rekonvalescence.

Kompletní výsledky České části Eurocup, MČR ve sprintu, zkrátka všech závodů 3. kolo České Rollo ligy ke stažení zde:

https://www.amchrono.cz/cz/s2125/Vysledky/c2633-Detail-akce/gsto1323-MCR-ROLLO-LIGA-2022-vysledky