Krkonošská 70 – přes jarní počasí jedeme závodit na sníh

Start Krkonošské sedmdesátky

I když ve většině Česka to na zimu už dávno nevypadá jsme opět po roce odhodláni zúčastnit se unikátního lyžařského klání pětičlenných týmů, jež nemá v lyžařském světě obdoby – 53 ročníku Krkonošské 70.
Pod vlajkou spřáteleného týmu běžců USK CS Plzeň se naši členové znovu po roce vydají na již na pátý souboj s náročnou tratí, se závodem jež je pro většinu účastníků symbolem vůle a vytrvalosti, odolnosti a týmové práce. Kdo dokáže nejlépe naplnit tyto vlastnosti, uspěje.
Plzeňské družstvo tvoří po celých 5 let jádro týmu Ladislav Provod, Jan Beránek a Petr Pešta, které bude stejně jako loni doplněno Petrem Bořánkem z Prahy a zkušeným chodským lyžařem Petrem Hollem, který má letos formu jako řemen. Výsledky z minulých ročníků počínaje první účastí v roce 2004: 10, 4, 2 a 3 místo jsou dobrou vizitkou pro naše soupeře.
V letošní divné zimě můžeme patřit k týmům s vysokými ambicemi. To jsou ale jen papírové předpoklady, nakonec se rozhodne stejně až na trase závodu. A ten měří pro všechny stejně – 70 kilometrů a meteorologové hlásí, ošklivě mokré srážky, silný vichr. a okolo 0°C. Starujemev sobotu ráno 1.3. přesně v 8:00 z paty sjezdovky ve Špindlerově mlýně v areálu Svatý Petr.
Takže držte palce, bude to boj a těžký sníh ubere hodně sil.