Kostka kolobky – Rollo liga ČR 2008 má za sebou první polovinu

Velmi kvalitně obsazený závod proběhl o prošlém víkendu 24. – 25. května na Šumavě o oblasti Šindlova a Borové Lady. Týden po Zlaté koloběžce Plzně, tedy opět došlo k měření sil mezi závodní špičkou z celé České republiky a celým pelotonem koloběžkářů.
Sobotní dlouhý závod i nedělní časovku opět v hlavních kategoriích mužů i žen ovládli závodníci KK Plzeň. V mužích po oba dny zvítězil Ladislav Provod, před týmovým kolegou Petrem Peštou a plzeňskou dvojici doplnil na stupních vítězů v sobotu Richard Jisl z Kidokai Jablonec, při nedělní časovce pak Jan Vlášek z Ultimy Praha. V ženách se znovu radovala z vítězství Martina Smitková před Patricií Kadlecovou a Markétou Peštovou. Stejné pořadí si pak udržely plzeňské závodnice i v nedělní časovce.
Po první polovině ligy je jasné, že Ladislav Provod i Martina Smitková mají již v příštím kole „mečbol“ na celkové vítězství v roce 2008. KOSTKA kolobky – ROLLO LIGA se však letos na nezvykle dlouhou dobu odmlčí. Další pokračování českých závodů bude až za celých osm týdnů, o víkendu 19. – 20. července v Moravské Třebové. Tuto extrémně dlouhou závodní pauzu vyplní závodníci KK Plzeň v polovině června soustředěním, pak část týmu vyjede poslední červnový víkend na první zahraniční závod, Eurocup v Itálie.
„S výsledky našeho týmu na Šumavě jsem spokojen. Nejen medailisté, ale i další podali velmi pěkné výkony a ukázali vysokou trénovanost. Letos to již byl 19. ročník Tour de Šumava a o tomto závodu, lze říci, že přes vysokou náročnost je to jízda krásnou krajinou a dále, že se jedná o velmi specifický podnik, kde lze i dnes dohlédnou až ke kořenům koloběžkového hnutí v Česku.