Koloběžková sezóna roku 2006 definitivně skončila rozlučkou v Borském parku

V pátek podvečer se rozjela akce Podzimní koloběžka 2006 náročnou téměř horskou časovkou vypsanou pro muže a ženy na trase údolí řeky Klabavy pod obcí Chrást přes Smědčice a do nejvyššího místa stoupání před obcí Lihohlavy. Náročnou téměř horskou trasu stěžoval tentokrát silný nárazový vítr. V mužích opět zcela jasně zvítězil Láďa Provod před Karlem Cvalínem a Milanem Gazárkem, který porazil o vteřinu P.Peštu. V ženách dominovala Maruška Tlapová, před Martinou Smitkovou a Luckou Gazárkovou.
Následovalo parádní posezení s grilováním na pozemku u domu Ládi Provoda, a z minulých let dobře víme, proč je druhý den relativně pozdější doba startu. …………
Příjemné počasí babího léta pak doprovázelo finální sobotní loučení koloběžkářů s letošní závodní sezónou v Plzni při krosovém závodu Podzimní koloběžka pořádaného v rámci dnů Evropské mobility.
Před krosem se startem ve stylu Le Mans proběhl závod pro příchozí děti a mládež se zapůjčováním koloběžek. Hlavní závod po Borském parku na 3 – 9 km měl novou rekordní účast – 29 borců a závodilo se naplno od samotného stratu napříč celým závodním polem.
V mužích opět jasně zvítězil Láďa Provod, tentokrát před Milanem Gazárkem a Karlem Cvalínem V ženách vyhrála Maruška Tlapová před Lucií Gazárkovou a Martinou Smitkovou.
V kategoriích veteránů zvítězil Milan Gazárek před Fišerem z Aše a Trojanem z KK Plzeň, ve veteránkách dojely shodně na prvním místě Tůmová s Koudelkovou taktéž z Aše.
V kategoriích mládeže se z vítězství radoval Jakub Rott před Pavlem Kuznou a a Honzou Motyčkou. V nejmladší kategorii pak obsadili první dvě místa sestry Kovaříkovy Bára a Klára před Tomášem Gazárkem a Martinem Klánem.
Letos nikdo vážně nespadnul a úplně na závěr děkujeme za účast početné výpravě Ašských závodníků, stejně jako moravské odnoži klubu Ultima.