Koloběžkové akce 2008

Fotografie koloběžky Kostka

S definitivním příchodem jara, došlo k posledním úpravám koloběžkového kalendáře 2008. Podrobně si kalendář prostudujte, oproti pracovní verzi je tam několik změn!
Současná verze kalendáře 2008 ke stažení je zde.
Již 34. ročník dlouhodobé soutěže ROLLO LIGY získal partnera, takže celý oficiální název soutěže je: KOSTKA kolobky ROLLO LIGA 2008.
Stejně jako v loňském roce platí, že závodníci jedoucí na koloběžce zn. Kostka nehradí na závodech KOSTKA kolobky ROLLO LIZE 2008 startovné!
U vyhlašovaní ligových výsledků jednotlivých kategorií došlo po vzoru dalších sportů ke změně výkladu platných Pravidel koloběhu a kategorie se v roce 2008 vyhlašují za splnění dalších nutných podmínek takto:

  • 10 let – 1994 – žáci, žákyně
  • 1993 – 1990 – junioři, juniorky
  • 1989 – 1969 – muži, ženy
  • 1968 a starší – veteráni, veteránky

Vlastně jedinou změnou ze zavedené praxe posledních let je, že na stupních vítězů zejména kategorie mužů nebudou stát stejní závodníci jako v kategorii veteráni, což se v roce 2007 několikrát stalo. Pořadatel jen bude mít za povinnost vyhlásit úplně nejrychlejšího závodníka a případně ho ocenit i speciální cenou.
Na závěr ligy, v konečném ligovém žebříčku, budou vyhlašovány všechny věkové kategorie, speciální pódium a ceny včetně putovního poháru pro vítěze pak budou znovu připraveny pro 3 nejúspěšnější muže a ženy v absolutním pořadí.
19.- 20. července se v Moravské Třebové uskuteční v rámci KOSTKA kolobky ROLLO LIGY 2008 druhý díl Evropského poháru a o necelý měsíc později 14.- 16. srpna je v Holandsku, části Overijssel, třetí koloběžkové MISTROVSVÍ SVĚTA.
V rámci neligových závodů nedošlo letos k dohodě ohledně účasti koloběžek na Pražském maratonu. Přesto KK Plzeň S KOLOBĚŽKU PRO RADOST 2008 uspořádá. Nepoženeme se ulicemi Prahy, ale ve skutečně výletním tempu pro všechny příznivce koloběžek projedeme Plzní, navštívíme Pivovar a pak v několika výkonnostních skupinách, které budou mít svůj program a erudovaného průvodce dorazíme do společného místa setkání na koloběžkový potlach, který bude zejména spočívat v posezení u piva či limonády a něčeho na zub.
Jinak máte v Česku na výběr z mnoha parádních koloběžkových podniků se svvým specifickým nábojem a atmosférou počínaje 24 hodinovkou v Ústní n.L., Lounskými závody, Grand Prix Bechyně, Říčanské koloběžky až silvestrovké Jistebnice.
Rádi se s vámi na některé koloběžkové akci potkáme
Takže, S koloběžkovým 3, 4,….. TRHNI SI NOHOU!!
A hurá na koloběžku