KK Plzeň zahájil závodní sezónu úspěšně

Stupně vítězů Praha

Po sérii přípravných závodů proběhlo o víkendu 21. – 22.5 v Nymburku a Praze 1 kolo mezinárodní koloběžkářské soutěže EUROCUPU a zároveň 1 kolo nejvyšší domácí koloběžkové soutěže České Rollo ligy 2005. Na prestižních závodech se sešla česká koloběžková elita včetně silné mezinárodní konkurence z Finska, Holandska, Itálie a Německa.
V sobotu na poměrně rovinaté trati s neustále se měnícím větrem v okolí Nymburka zvládli skvěle náročný dlouhý závod v hlavních kategoriích pro muže na 28 km a ženy na 23 km, jakož i následující štafety závodníci KK Plzeň. Čelo mužského závodu záhy v ostrém tempu opanovala čtveřice KK Plzeň ve složení Ladislav Provod, Karel Cvalín, , Petr a Michal Peštovi, které zdatně sekundoval jediný finský reprezentant Hannu Vierikko. Jasná početní převaha červenomodrých plzeňských dresů, však nakonec nezabránila fenomenálnímu Finovi ve vítězství, za nímž pak závod dokončili čeští závodníci ve výše uvedeném pořadí. Za úspěšnými muži nezaostalo ani trio plzeňských závodnic, zvítězila Alena Kupilíková před Alenou Andršovou z R+ Penco Praha, třetí Markétou Štejrovou a čtvrtou Martinou Smitkovou. Následné smíšené štafety na 3 x 3 km se staly kořistí Plzeňských koloběžkářů, z vítězství se radovalo trio Cvalín, Kupilíková, Provod.
Nedělní kritérium na 8 km odstartované těstě před city během Pražského maratonu mělo na náročné trati s technickými pasážemi přes tramvajové koleje a kostky na čele koloběžkového pelotonu obdobný průběh jako sobotní závody. Ani ďábelské tempo tentokrát plzeňského tria Provod, P. Pešta, Cvalín nezdolalo finského reprezentanta Hannu Vierikka, který nakonec ve finiši zvítězil před druhým Provodem a třetím P. Peštou. V ženách se radovala z vítězstvím Anežka Zýková z Ultimy Praha před Markétou Štejrovou a Maruškou Tlapovou obě KK Plzeň.
„S tím Finem je to už možná o naší psychice, v neděli se myslím dal porazit.“ hodnotí výsledky mezinárodních závodů český suverén Ladislav Provod.
„Krásný začátek hlavního období závodní sezóny, kéž bychom takto dopadli i v příštích závodech. Možná jsme soupeře z ostatních klubů trochu zaskočili. Přiznám se, že takhle pěkné výsledky jsme neočekávali. Sezóna je dlouhá a nesmíme usnout na vavřínech.“, dodává spokojený plzeňský lídr Petr Pešta.
Za necelé tři týdny, o víkendu 11. – 12. června, přivítá špičkový koloběžkový závod Plzeň. V sobotu 11. června se utkají závodníci v odpoledních hodinách na Americké třídě v kritériu o ZLATOU KOLOBĚŽKU PLZNĚ a neděli při Mistrovství české republiky v dlouhém závodě.
P.P.