Historicky první závod sněhoběžek v Česku!

V neděli 23.února na Božím Daru.
Sněhoběžky, dopravní prostředek ze zamrzlého Finska, si pomalu nachází cestu i do českých hor nebo při současném počasí i na zasněžené cesty a louky po celé české kotlině. Děje se tak zejména díky nadšeným koloběžkářům, kteří hledají způsob zdokonalení i zpestření zimní přípravy na letní sezónu.
První sněhoběžky dorazily z Finska do Čech na přelomu ledna a února roku 2001. A již po dvou letech se konají první sněhoběžkové závody. Atraktivní závod proběhne v neděli po poledni 23.2.2003 na Božím Daru po dojezdu lyžařského závodu Karlův Běh. Diváci se mají určitě na co těšit. Nejenže uvidí klasické finské sněhoběžky, ale už vznikají i první stroje české výroby. Dále téměř všichni přihlášení závodníci patří mezi domácí koloběžkovou elitu. Pokud bude dostatek časového prostoru, budou si moci sněhoběžky vyzkoušet diváci a dokonce si i zazávodit s nejlepšími koloběžkáři.
„Závody budou spíš sprinterského charakteru a myslím, že může vyhrát klidně i nějaký příchozí. V našich klimatických podmínkách bereme sněhoběžky zatím spíš jen jako takové zpestření tréninku. Tady na tom nelze trénovat jako ve Finsku někdy i od října do dubna. Ale finové raději jezdí po zamrzlých jezerech, to mají pak speciální lyžiny, vlastně jsou to spíš přes metr dlouhé bruslařské nože. Na závody se, ale těšíme. Bude to příjemné setkání a připomenutí si blížící se koloběžkové sezóny“, dodává jeden z neúnavných propagátorů koloběžkového sportu Petr Pešta.