Evropský pohár na koloběžkách 2010 v Lounech a Lesné v Krušných horách

O víkendu 3.- 4. července se, ani ne rok od úspěšně uspořádaného Mistrovství Evropy, představí v Česku mezinárodní koloběžkový peloton. Češi, Slováci, Holanďané, Italové, Němci a Finové se utkají o vítězství nejprve v sobotu 3. července odpoledne v Lounech na městském okruhu v dlouhém závodě na 21 km. A  neděli dopoledne při časovce a štafetách v Lesné v Krušných horách.
Čeští závodníci měsíc před Mistrovstvím Světa v Itálii poprvé v plné síle porovnají výkonnost  s největšími zahraničními konkurenty. Ženy se budou soustředit na poměření s aktuálně vedoucí závodnicí průběžného pořadí Eurucupu  Holanďankou Rosanne Reijne. Mezi muži je také vedoucí muž    průběžného pořadí Eurucupu  Holanďan Jasper Striga a český vítěz dvou závodů Eurocupu z minulého víkendu v Německu Richard Jisl.
Plzeňští koloběžkáři jedou na Eurocup  se silnou výpravou včetně klubových hvězd Ladislav Provoda a Martiny Smitkové i mladým talentem Markem Kadlecem. „ Osobně jsem zvědavý jestli se mladá Holanďanka Rosanne od loňska ještě zrychlila anebo naopak Martina Smitková dokáže zlepšení své výkonnosti. V mužích očekávám  přes silnou mezinárodní účast včetně legendárního Fina Hanneho Vierika český souboj mezi jabloneckým Richardem Jislem a Láďou Provodem. Mým osobním cílem bylo po parádním výkonu na maratonu ve Zhořelci zkusit aktivně zasáhnout do tohoto předpokládaného duelu, ale víc jak 20 dní trvající bolest šíje mi úplně vyřadila z tréninku a v současnosti se začínám teprve opatrně hýbat. To je v této fázi sezóny a měsíc před Mistrovstvím světa téměř fatální. Ztrátu výkonnosti již do MS určitě nedoženu a tento víkend ukáže, jaké jsou moje aktuální možnosti. ” rekapituluje vyhlídky plzeňských koloběžkářů, závodník i vedoucí výpravy  KK Plzeň Petr Pešta.
Předběžná startovní listina k náhledu zde.