Český závod koloběžkového Eurocupu z puncem světové TOP kvality!!

Věhlas českého koloběžkového sportu táhne! Na víkendový Eurocup do Rožnova pod Radhoštěm se přihlašují další zahraniční závodníci. Nejnověji se ve čtvrtek večer přihlásil i koloběžkář z USA Richard van Camp! ”Jsem rád, že jsem sehnal letenku, rozhodl jsem se totiž, že si přeci jen nemohu nechat ujít jedinečnou příležitost porovnání s tolika českými koloběžkáři. Současná výkonnostní úroveň a četnost vašeho startovního pole je výborná a ve světě neobvyklá. Věřím, že i závody budou dobře připravené. Svoji důležitou úlohu v rozhodnutí pro tak dlouhou cestu sehrála krásná vzpomínka na loňské Mistrovství Evropy v Plzni, výbornou organizaci a atmosféru.” , napsal Richard v přihlášce na Český svaz koloběhu.
Po světoznámém Finovi a Mistru Evropy z roku 2002 Hannu Vierikkovi je američan van Camp další hvězdou světového věhlasu, která se rozhodla na poslední chvíli pro účast na ”horkém” českém území. Vizitka, kterou díky letošním dosahovaným časům a třeba i světový rekordem družstev na 24 hodin, vyslali čeští závodníci do světa totiž zpočátku mnohé borce od účasti doslova odrazovala. “ Takovým případem je Hannu Vierikko, který už byl jednou přihlášen a pak se omluvil s obavou, že by mohl být ”moc poražen”. Czech tým i další snad budou dobře připraveni a věřím, že alespoň někteří dokáží v nejtvrdší konkurenci potvrdit dosavadní výsledky a formu” komentuje vývoj událostí koloběžkový ”lídr” Petr Pešta.
Zejména pro některé zahraniční závodníky bude účast na koloběžkových závodech v Rožnově pod Radhoštěm a hlavně sobotním dlouhém závodě na 24 km rájem i peklem najednou. Přátelská atmosféra, na jejich domácí poměry neskutečné množství závodníků, náročná stoupání a rychlé sjezdy to vše bude kořením závodu ve valašských kotárech. V kopcovité trati by měl na zlato útočit Ladislav Provod či někdo další z českých koloběžkových hvězd. Tak si to alespoň určitě vidí velká část domácích fanoušků a závodníků. Nedělní rovinaté kritérium v centru Rožnova bude pravděpodobně hodně vyrovnané a dramatické až do samotného závěru.