Zpráva o Týdenní turistice v roce 2012

001 Turisti

Naše turistická parta, již pilně plánuje další červencovou dovolenou, a při tom se kluci rozhodli sepsat i zážitky z roku 2012.   Letos to vypadá opět  na červencové  výlety v Krušných horách, ale vše si přečtěte sami:

„Naše společná týdenní dovolená v pořadí již šestnáctá se uskutečnila jako vždy v prvním týdnu července 2012 a byla prodloužena na šest dnů.
Vzhledem k tomu, že z naší turistické sekce KK Plzeň se po letech stala spíše sekce pouze sjezdařská, byly pro naší společnou dovolenou vybrány Krušné hory. Pro využití maximálního převýšení 1240 m n.m. –tj. vrchol Klínovce a ubytování ve výšce 600 m n.m. padla volba na Nové Hamry, penzion „ Na Kovárně“. Navíc předem dohodnutou cenu za ubytování 100 Kč na osobu a noc se nedala odmítnout, když navíc zahrnovala parkoviště, místnost pro koloběžky, kuchyňku a celou restauraci pouze pro nás.
Pravdou je, že né všechno bylo zpočátku bez problémů. Kde měla  téci voda např. splachování WC nebo teplá voda z boilerů – netekla , naopak v restauraci tekla ze stropu a ze zdi na podlahu dokonce dvakrát.
Jak praví staré známé přísloví „za málo peněz málo muziky“. Důležité však bylo, že bezvadně fungovala velice chutná kuchyně Zdeňka Příhody a proudem teklo i pivo z výčepu 30m vzdálené restaurace a RUM z vlastních zásob.
Dopravu tradičně zajišťoval náš kamarád Petr s malým autobusem s velkým dlouhým vlekem upraveným pro přepravu až 20ti koloběžek.

Toto všechno byl pouze ÚVOD.
STAŤ: Odjezd z Plzně byl v sobotu 30.6.2012 v 8:00 hod, naložení kuchyně,koloběžek a koloběžkám, příjezd, ubytování, společný oběd odpočinek (polední klid), výjezd na Klínovec a sjezd cca. 10 km do naší „ Kovárny“.
Ostatní každodenní výlety již tak zdařilé nebyly. Díky neschopné organizaci vedení výpravy jsme sice jezdili podle mapy, ale pokaždé jsme se z mapy vynořili zcela jinde.
Naše trasy byly sice připraveny naprosto přesně, ale skutečný terén byl zcela odlišný!
Nepomáhalo ani zkracování tras pomocí zkratek, nákližek, přeponek a tak každé z těchto racionálních opatření nám prodlužovalo trasy o řadu kilometrů a to zpravidla a vždy do kopce!
„Po každodenním bloudění jsem byl dokonce podezříván, že pro přípravu tras používám místo mapy Krušných Hor mapu Hor Jizerských, které znám mnohem lépe.“ 

Díky koloběžkářskému BOHU, který nad námi bděl, jsme vše ve zdraví a bez pádů přežili a tak letos jedeme  zase a opět do Krušných Hor. Ubytování máme letos zajištěno v Bungalovech autokempu „LASVELAS“ u Velkého rybníka v nadmořské výšce cca 500 m n.m. nedaleko Hroznětína u Ostrova.

Ve zkratce Kde všude jsme jezdili.
Vrchol Klínovce – parkoviště, Neklid, Boží Dar, Rýžovna, Potůčky, Mariánská, Jáchymov- exkurze do dolu Svornost, Měděnec, Vejprty, Kovářská, Horní Halže, Háj, Loučná, České Hamry, Oberwisental, Neudorf, Fichtelberg.

„Trhněte si nohou „
Dle připomínek účastníků zájezdu zpracoval 20. Února 2013
Jirka Růžička
P.S: Při sjezdu z Klínovce za deště a mlhy jsem si vytvořil svůj osobní rychlostní rekord 72,5 km/h. “