Zlatá koloběžka Plzně již tento víkend

Foto ze Zlaté koloběžky Plzně

V sobotu odpoledne startuje víkendový program Zlaté koloběžky Plzně od 15 hodin Mistrovstvím České republiky v časovce na pro koloběžkáře velmi atraktivní i náročné trase od železničního mostu v Ejpovicích (odbočky do Kempu Ejpovice), pak směrem na obec Klabava, dále průjezdem okrajem obce Litohlavy a závěrečným stoupáním na kopec Hůrka.
Projíždějící řidiče upozorňujeme, že provoz automobilů bude po dobu závodu (15:00 – 17:00) ve výše uvedené oblasti regulovaný.
V neděli dopoledne se pak bude závodit ve sportovním areálu SPK Rapid sport Lopatárna. Od 10:00 jsou připraveny závody pro děti a příchozí zájemce. Program vyvrcholí v cca 10:30 stratem půlmaratonu mužů a žen. Na přehledném cyklodromu budou k vidění atraktivní, těsné a vyrovnané souboje závodníků ve všech věkových a výkonnostních kategoriích.
V rámci nedělního půlmaratonu se pojede i koloběžková premiéra a lahůdka pro diváky, a to bodovací soutěž, vypsaná pro kategorii muži. Bodovat bude vždy prvních 5 závodníků, kteří protnou pásku v pořadateli určených o odzvoněných kolech.
„Od nedělní bodovací soutěže očekáváme zatraktivnění závodu a několik zajímavých sprintů. ZLATÁ KOLOBĚŽKA PLZNĚ má v koloběžkovém prostředí výrazný zvuk, a tak již víme o účasti široké výkonnostní plejády českých jezdců, včetně několika úplných nováčků. Ve svém městě se představí všichni úspěšní reprezentanti Klubu koloběhu Plzeň. Ale nejde nám jen o špičkové závodníky. Naše akce jsou pro všechny. Zkrátka na čele se bude urputně závodit, ale dál v poli už méně a nebo se pojede jen tak pro účast a na pohodu.
Bohužel, ale asi nic nebude z napínavé konfrontace s finskými esy, fenoménem Hannu Vierikkem a s neméně slavným Alpo Kuuistem, kteří nám od pondělí nereagují na naše dotazy, kdy přijedou a jestli nechtějí odvézt z ruzyňského letiště. Ale možná je to jen zakrývací manévr, jak nás překvapit, zkrátka o víkendu uvidíme.“