ZLATÁ KOLOBĚŽKA PLZNĚ 2011 PO TOMTO VÍKENDU MINULOSTÍ

V  neděli 19. června hostila Plzeň Mistrovství České republiky na koloběžkách v dlouhém závodě v Plzni –  Košutce za konečnou tramvaje č. 4 směrem na obec Záluží.  Závodníky po celý závod pronásledovaly silné dešťové přeháňky a chladné počasí.
V hlavní kategorii  mužů se na špici závodu záhy po startu oddělila pětice mužů  Provod, Pešta, Cvalín (KK Plzeň) a Jisl s Onderkou (Kidokai Jablonec). Již na 7 kilometru v dlouhém stoupání zaútočil Provod a jeho tempo dokázal akceptovat pouze Jisl. Provod s Jislem pak pokračovali ve své jízdě až do závěrečného finiše, kde měl více sil Richard Jisl a stal se tak Mistrem republiky pro rok 2011. V tříčlenné skupince pronásledovatelů měl v posledním kole nejvíce sil Karel Cvalín, jenž s přehledem dojel třetí, před čtvrtým Onderkou a pátým Peštou. Stříbrný plzeňský závodník L. Provod k závodu dodává: „Richarda jsem nedokázal na trati setřást, přitom jsem měl pocit, že moc nemůže a jsem silnější, ale pak bohužel přišel finiš a tam byl najednou lepší.“
V ženách způsobem start – cíl zvítězila Kateřina Beroušková (Slavia pojišťovna), před Michaelou Balatkovou (KK Plzeň) a Pavlínou Soukupovou (Kidokai Jablonec).  Mistry republiky se pak stali v žácích Jan Jurášek a Drietomská Apolena (oba Lipník na Bečvou), juniorech Marek Kadlec (KK Plzeň) a veteránech Rostistav Fojtík z Rožnova  a Ivana Dvořáková z Lipníka nad Bečvou.
Vložený závod pro žáky základních a středních škol O NEJRYCHLEJŠÍ KILÁK NA KOLOBĚŽCE, byl také poznamenán počasím a mnozí z předběžně přihlášených závodníků nakonec na akci nepřišli. O to větší šance pak byla pro 18 startujících.  Pro vítěze kategorie 8 – 13 let a  14 – 17 let byly jako hlavní cena připraveny 2 koloběžky KOSTKA, jenž vyhráli Michal Štejr a Jakub Kubinec. Ale ani ostatní závodníci nepřišli zkrátka, každý si odnesl ze závodu rovnou svojí cenu a v průtrži mračen pořádané tombole bylo rozdáno několik kšiltovek, když hlavní cenu stan Hannah River vyhrála přešťastná Natálka Girstlová.
„Myslím že se nám závod po pořadatelské stránce přes deštivou neděli vydařil a zúčastněné týmy odjížděly sice promoklé, ale přesto snad spokojené. Veřejně chci poděkovat našim partnerům bez nichž by se závod nemohl realizovat a také našemu týmu pořadatelů za výdrž a obětavost při průtrži mračen.“  Doplňuje informace předseda PSP – Klubu koloběhu Plzeň Petr Pešta.