Zlatá koloběžka Plzně 2007 je minulostí

Zlatá koloběžka Plzně 2007 vřazená do programu města týden bez aut a seriálu nejvyšší domácí soutěže Česká Rollo liga, má za sebou další úspěšný ročník. Alespoň v to doufáme, ikdyž zamyšlená tvář Milana Gazárka na úvodní fotce asi mé tvrzení nedokládá.
Široká plejáda závodníků z celé republiky nejprve v sobotu odpoledne absolvovala náročnou časovku o tituly Mistra České republiky na trase od železničního mostu v Ejpovicích přes obec Klabava, průjezdem okrajem Litohlav a závěrečným stoupáním na kopec Hůrka. A v neděli dopoledne pak kulminoval závodní program koloběžkářů v areálu SPK Rapid sport Lopatárna závody pro děti a mládež a následně půlmaratónem mužů a žen.
Sobotní časovkářskou bitvu o republikové tituly opanovali v mužské kategorii domácí Ladislav Provod a druhý Petr Pešta za nímž třetí jen těsně skončil Richard Jisl z Kidokai Jablonec. V ženách získala titul mistryně republiky Lucie Gazárková z Ultima teamu před závodnicemi KK Plzeň, druhou Martinou Smitkovovou a třetí Patricií Kadlecovou.
Nedělní závody za krásného slunného počasí na cyklodromu SKP Rapid nejprve patřily dětem a mládeži. Početnému startovnímu poli malých koloběžkářů dominovali nedávní celkový vítězové Dětské ligy 2007, v mladší kategorii Michal Provod a starších žácích Marek Kadlec. Na start půlmaratonu ZLATÁ KOLOBĚŽKA PLZNĚ se pak postavil početný peloton široké výkonnostní plejády koloběžkářů. Čelo závodu záhy ovládlo úspěšné sobotní duo Ladislav Provod a Petr Pešta s nimiž třetinu závodu držel krok Richard Jisl z Kidokai Jablonec. Jisl však v dalším průběhu ztrácel a nakonec byl pohlcen spolupracující skupinkou Pavel Legát a Milan Gazárek. Na špici závodu až do konce drželi extrémně vysoké tempo Provod s Petrem Peštou, když cílový finiš dopadl úspěšněji pro Ladislava Provoda, který se tak mohl radovat z dalšího vítězství. Společně pak závodníci pořádajícího klubu získali druhý víkendový double. Třetí místo vybojoval v dlouhém nástupu Milan Gazárek z Ultima teamu. V ženách rychlým začátkem získala rozhodující náskok a následně i vítězství v závodu Lucie Gazárková z Ultima teamu před závodnicemi KK Plzeň, opět druhou Martinou Smitkovovou a třetí Patricií Kadlecovou.
„Myslím, že ZLATÁ KOLOBĚŽKA PLZNĚ dopadla jak z pořadatelského tak závodního hlediska pro náš Klubu úspěšně. Nedělní závod znovu přilákal několik místních svátečních závodníků i nové jezdce. Pro domácí borce byla čest předvést se před domácím publikem a určitě nejen mě potěšili nadšeně fandící příznivci, mezi kterými bylo i mnoho předtím závodících dětí,“ Koloběžková závodní sezóna už má před sebou jen poslední díl a to opět Mistrovství republiky, tentokrát v maratonu, který je na programu 6. října v Benešově u Semil. Klub koloběhu Plzeň chystá na rozloučení se sezónou 2007 početnou výpravu.
Výsledky ze „Zlaté Koloběžky Plzně 2007“ ve formátu .xls stahujde zde.