logo PSP klub koloběhu Plzeň

PSP - klub koloběhu Plzeň

Zlatá 20“ duralová koloběžka se sedátkem KK Plzeň

Možná už jste se doslechli, že v červnu otevřou kluci z Ultimy  v Praze koloběžkové muzeum. Jedním z vystavovaných exponátů bude i plzeňská 20“ duralová koloběžka se sedátkem, se kterou jsem vyhrál v srpnu 2000 první závod Evropského poháru, což je i první české vítězství v tomto mezinárodním seriálu.
Pravda z létajích finů byl v německém Dinkelscherbenu „jen“ Thomas Portin, ale i tak to byl, jak dnes už víme, na pomalejším stroji velký výkon, který jen potvrdil má těsná čtvrtá místa ve finiších z června z rovinatých tratí v Hengelu a  belgickém Middelkerke, kdy Hannu Vierikko nevěřícně po dojezdu jezdil na mojí duralce, kroutil hlavou a mluvil finsky k Alpovi a Thomasovi……… Stále je to funkční a hezký stroj….