Na Zlaté koloběžce Plzně 2008 bude chybět jeden z favoritů

Kromě zaslaných přihlášek, kdy potvrzuje svoji účast na Zlaté koloběžce Plzně široká plejáda českých závodníků, dnes přišla jedna smutná zpráva. Do Plzně na Mistrovství republiky nepřijde jeden ze spolufavoritů závodu Milan Gazárek z Ultima K. Lap Teamu.
Milanovi, druhému muži loňského ligového ročníku, zamezila v účasti především včerejší krádež jeho závodní koloběžky a také mírné nabourání auta. Když se holt “daří“ tak se daří. V Brně je to již druhá ukradená koloběžka v poslední době. Bohužel, i tohle je důsledek popularizace koloběžek v naší společnosti.
Ultimě bude pravděpodobně chybět v sobotu i další i špičkový závodník, a to Honza Vlášek, který poběží ultimátní štafetu v atletice na PPJ na Julisce.
Zato Kidokai Jablonec dorazí v nejsilnějším složení, přijede Richard Jisl, Michal Špinka i Pavel Legát. Jafiduto Kadaň pak chystá velkou výpravu včetně “klanu“ Dušků.
RC Zlín veze kromě svých závodníků jedoucích na 12“ kolech i úspěšnou ženu jezdící na velké koloběžce Dvořákovou Ivanu.
Pořádající KK Plzeň nastoupí do domácího závodu s větším počtem závodníků, než byla výprava ve Zlíně. V ženách se letos poprvé objeví Markéta Peštová i loňský objev Alena Stibalová. V mužích se kromě tradičních opor postaví na start Míra Klán, Jirka Pavlásek a veteráni Pepa Trojan a Míra Kasík. Plzeňáci ale asi budou mít největší zastoupení až o týden déle na Šumavě, to se přidá Honza Pacina s Katkou Houškovou a taky Alena Kupilíková, které je teď ve Skotsku.