logo PSP klub koloběhu Plzeň

PSP - klub koloběhu Plzeň

Zhodnocení MČR 2004 a Rollo ligy v Rožnově p. R.

5. kolo České Rollo ligy 2004 a závěrečný díl Mistrovství republiky proběhl 10. a 11. července v Rožnově. Ve valašském “koloběžkovém ráji“ byl na programu v sobotu od 17:30 dlouhý závod pro muže na 30 a ženy 18 km a v neděli Mistrovství republiky v kritériu na 10 km. Sobotní závod se stal výrazným představením závodníků KK Plzeň, kteří obsadili v kategorii mužů i žen první a druhé místo. V mužích opět kraloval Ladislav Provod, před Petrem Peštou a třetím Milanem Gazárkem z Ultimy Praha. V ženách vyhrála Alena Kupilíková před stříbrnou Markétou Štejrovou a Ivetou Harmanovou z R+Penco Praha.
Nedělní mistrovské kriterium přineslo vyrovnaný boj s dramatickým rozuzlením v samotném závěru. Znovu zvítězil Ladislav Provod, druhý dofinišoval Michal Špinka z R+Penco Praha před podruhé o tomto víkendu třetím Milanem Gazárkem z Ultimy Praha. Hořkou příchuť má tento závod pro nakonec čtvrtého Petra Peštu z KK Plzeň, který ztratil druhou pozici až v samotném závěru závodu.“ Loni jsem na mokré trati upadl a letos to takticky nezvládnu. Jelo se mi naprosto skvěle, věřil jsem si, pomáhal jsem našemu třetímu muži a i to jeden čas vypadalo na klubový triumf. V závěru nám ale cestu zkřížili neukázněními diváci, ve finiši jsme najeli do klubka o kolo zpět jedoucích borců a nabídnutou šanci využili do té chvíle sotva se v závěsu držící závodníci, najedou bylo po všem.“ Líčí smutně své zážitky Petr Pešta.
V ženách se na stupně vítězů prosadila 2 x Ultima Praha, zvítězila Lucie Gazárková, plzeňské barvy uhájila druhým místem Markéta Štejrová a třetí skončila Anežka Zýková. Koloběžkové závodníky teď čeká poměrně dlouhá ligová pauza až do 21. – 22. srpna, kdy se uskuteční šesté kolo v Kadani.