Závody v Bechyni – komentář

Markéta na koloběžce

Určitě nejmasovější koloběžkový závod roku 2005 proběhl v sobotu 30.července v Bechyni. Pořadatelům ze spolku Zbytek světa se podařilo na recesně sportovního klání přilákat rekordní počet účastníků.
33. ročník Koloběžkové Grand Prix Bechyně shlédlo možná až 4000 diváků. Na nejatraktivnějších místech trasy závodu jich stály mohutné špalíry, což mohu tentokrát potvrdit z vlastní zkušenosti. Moje zranění kolene mi totiž odsoudilo do role pozorovatele a bylo často velmi těžké se protlačit davem k vytvoření nějaké pěkné fotky. Ta fotka, která je přiložená, je ze startu a na mě jako jinak aktivního závodníka působil startující peloton až děsivě.
Na startu byly opět koloběžky všemožných konstrukcí pro 1 až 8 osob i všelijak uzpůsobené, třeba na koloběžku byl předělán i Trabant.
I praví koloběžkový závodníci se tentokrát oddali recesi. I přes tu se však někteří docela snadno prosadili na stupně vítězů. Z letošní pozorování některých kontrol mohu říci, že moc objektivní tento závod skutečně není a proto vůbec nechápu kyselé protesty loňského vítěze a letos třetího Alibaby, který reklamoval absolovování kontrolních bodů vítězem Cvaldou a druhým Martinem. Z osobní zkušenosti a i z letošního pozorování mohu potvrdit, že vedoucí závodníci a ještě k tomu cizinci musí na rozdíl od ostatních vše vypít či nafouknout naprosto precizně.
Mrzí mi pád budějovického Jardy Nováka ve sjezdu, padá poslední dobou nějak moc. Jinak koloběžková Bechyně je pořádným cirkusem a těžko popisovat doporučuji zažít.