Závod s koloběžkou pro radost přilákal historický počet závodníků

V novodobé historii doposud největší počet koloběžkových závodníků přilákal desetikilometrový závod s názvem S koloběžkou pro radost v sobotu 12. května v rámci Pražského Volkswagen Maratonského víkendu. Pokus pořadatelů, Klubu koloběhu Plzeň a Českého svazu koloběhu, o velký (“masový“) podnik vyšel téměř dokonale.
Na start se postavilo 76 závodníků z 80 přihlášených. Trasa vedoucí na pro dopravu uzavřených nábřežích Vltavy, ulicemi Holešovic s finišem v Pařížské ulici u Staroměstského náměstí pak jistě zanechala v mnohých silný zážitek. Široká plejáda koloběžkářů naplnila předpoklad pořadatelů o samotném průběhu závodu, kdy na čele probíhal tvrdý boj o pozice, ale dál v poli už se koloběžkovalo na pohodu a pro účast v této výjimečné akci.
Čelo závodu přibližně ve třetině trasy ostrým tempem roztrhala trojice KK Plzeň ve složení Ladislav Provod, Karel Cvalín a Petr Pešta, ďábelské tempo však do konce vydržel pouze Provod a jasně zvítězil před týmovými kolegy, druhý pak dojel Cvalín a třetí Pešta. V ženách se po těsném finiši radovala z vítězství Lucie Gazárková z Ultimy KL Teamu před Lenkou Štemberovou a Martinou Smitkovou obě KK Plzeň. Ve veteránech zvítězil Gazárek z Ultimy KL Teamu před Jislem z Kidokai Jablonec a Novákem z Český Budějovic. (veteránky: 1. I.Dvořáková /RC Zlín/, 2. I.Vondráčková /SK Oslavany/, 3. N.Kadlecová /KK Plzeň/, žáci: 1. J.Točík /Jafiduto Kadaň/, 2. L.Provod /KK Plzeň/, 3. V.Duška ml. /Jafiduto Kadaň/, žákyně: 1. E.Jislová /Kidokai Jablonec/, junioři: 1. R. Točík /Jafiduto Kadaň/).
Výsledky ve formátu Microsoft Excel (.xls) ke stažení zde – „Výsledky závodu s koloběžkou pro radost
Fotky ze závodu od Ultimy na (http://ultimaleadr.rajce.idnes.cz/susice,pim/ )
Krátké video z akce natočené Miroslavem Smolou lze shlédnout na (http://cyber.xcity.cz/kolobezky/marathon.wmv . )
Za necelé tři týdny, o víkendu 9. – 10. června, čeká koloběžkáře první kolo České Rollo ligy 2007 v náročných horských podmínkách šumavského Šindlova.
Liga mění svou tvář a těší se na nové hobby jezdce, takže se těšíme na nové účastníky.
Petr Pešta