logo PSP klub koloběhu Plzeň

PSP - klub koloběhu Plzeň

Závod Kolem Světa 2017 přinesl našemu týmu super zážitky a pěkné výsledky

Letos začala pro náš klub závodní koloběžková sezóny ještě o týden dříve než loni. A Není to tak dávno, co se mnozí ještě proháněli na běžkách, ale krásné, téměř letní počasí, nás zlákalo k účasti na závodní otvírák sezony  2017 “Kolem Světa“  ve Františkových Lázní (neděle 2.4. 2017), který byl letos poprvé zařazen i do série Českého koloběžkového poháru a na závod přijela část koloběžkové špičky.
V noci před závodem v západní části Česka pršelo a v lese byly komunikace ještě pořádně mokré, ale pak začalo mezi mraky vykukovat sluníčko a mezi účastníky panovala ještě lepší nálada.
A náš tým – super zážitky a pěkné výsledky. Mládež dopadla krásně, v kategorii Mládeže do 15 let, celkově třetí a jako první dívka dojela Kamila Peštová, když před ní byli o 2 – 3 roky starší kluci.  Kamča ve finiši úspěšně bojovala s týmovým kolegou Kryštofem Baxou, třetím mladým pánem v cíli a kousek za touhle dvojičkou proťala cílovou čáru Andělka Kubíková, druhá v kategorii dívek.   I další naši mladí závodníci ukázali správného sportovního ducha a bojovali statečně v početném startovním poli až do konce. Kadet Miki Kubík, který loni závod Mládeže do 15 let vyhrál, letos neodolal své vnitřní výzvě a zkusil celý dlouhý závod na 19 km, který s úspěchem absoloval…
A co se týká čela závodu mužů, tak v něm hráli prim už do správné koloběžkové pohody rozježdění závodníci, Honza Pavel, Vojta Hrůza a Ondra Theiner. Závodníci Bezpedálů, roztrhali vedoucí skupinku prvním ostrrým nástupem cca 1,5 km po startu, i když se je sedmičlenná skupinka snažila sjet, nadále svůj náskok pozvolna navyšovali. Ale i ve skupině pronásledovatelů se jela pořádná pila, na 7,7 km před začátkem ostrého stoupání měli tito závodníci průměrnou rychlost 30,2 km/h. Nakonec nejlepší muži KK Plzeň na 5.  a 6. místě, výsledná průměrná rychlost 27,5 km/h není na úvod sezóny po pár trénincích špatná a víme, kam se je potřeba do začátku Rollo ligy dostat.
A když už jsme byli ve Františkových Lázní, navštívili jsme akvapark Aqua-foroum, kde celá mládežnická výprava řádila, byť měli závody v nohou…:)