ZÁVĚR ROLLO LIGY a EC 2011 v Liberci

O proběhlém víkendu 27. – 28.8. 2011 skončil posledním dvou závodem 37. ročník  ROLLO LIGY ČR 2011,  který se konal zároveň jako finále Evropského poháru 2011, za účasti závodníků z Německa, Holandska, Itálie, Dánska  Francie a Slovenska.
V sobotu se mezinárodní peloton cca 50 koloběžkářů představil společně s inlinisty na uzavřeném okruhu  ve sportovním areálu Vesec u Liberce, na tratích MS v klasickém lyžování 2009. Na technicky i fyzicky velmi náročném okruhu  o délce, 3,5 v závodě na 10 kol (35 km) ovládl mužský závod Ladislav Provod, který si tak zajistil 10 titul Mistra Rolo ligy v řadě! V ženách pak také zvítězila závodnice KK Plzeň Michaela Balatková.
Nedělní vrchařský závod na dominantu kraje – Ještěd (1012m.n.m.) od dolní stanice Lanovky ve výšce 586,3m.n.m. byl extrémně náročný. Trať šestikilometrového stoupání opět nejlépe zvládli plzeňští závodníci Ladislav Provod  a Michaela Balatková.
I v roce 2011  dosáhl  Klubu koloběhu Plzeň díky úspěchu L. Provoda  na titul Mistra Rolo ligy a tím pádem vítězná šňůra plzeňanů trvá neuvěřitelných 13 let!
Celkově v kategorii mužů skončil druhý Richard Jisl a třetí  Provodovo týmový kolega Karel Cvalín. V ženách stala Mistryní Rolo ligy Kateřina Beroušková před Michaelou Balatkovou a třetí Patricií Kadlecovou (obě KK Plzeň).  Díky dobrým týmovým výsledkům plzeňského týmu se pak mistry Rollo ligy staly obě družstva, mužů i žen.
Plzeňský junior Marek Kadlec se pak stal ve své juniorské kategorii bez jediného zaváhání jak českým Mistrem tak i vítězem Evropského poháru!!
Musíme poděkovat všem příznivcům a partnerům, zejména Plzeňskému kraji za podporu, bez nich by naše snažení určitě tak úspěšně nedopadlo. Zkušení závodníci odvedli své a velkým příslibem pro budoucnost je náš veleúspěšný junior Marek Kadlec.“ dodává  předseda KK Plzeň  – Petr Pešta.
Další výsledky (ostatních kategoriií) a pod po dalším zpracování……..