Závěr RL 2005 ve Zlíně – bude to boj

Směs pocitů závěrečného napětí i slavnostní nálady zažijí koloběžkoví závodníci při posledním 6.kole České Rollo Ligy 2005 ve Zlíně. Pořadatelé již 13. ročníku ROLLO OPEN Zlín připravili trasy sobotního dlouhého závod na 24 km a nedělní časovky na 7 km o Mistra republiky v oblasti Zlínské ZOO a obcí Lešná a Fryšták.
Přestože je už vlastně rozluštěn rébus celkových stupňů vítězů Rolo ligy 2005 a je téměř jistý další triumf plzeňských koloběžkářů, není v kategorii žen jasné, jak skončí boj o ligový trůn ani v jakém definitivním pořadí vystoupí na pódium plzeňské trio závodnic Štejrová, Štemberová, Kupilíková. I mimo tohoto hlavního souboje však může závěrečné ligové kolo nabídnout ještě velmi zajímavé momenty. Boj o první desítku žen, respektive dvacítku mužů je stále otevřenou záležitostí. Do celkového mistrovského pořadí boduje 20 závodníků a každý si chce ještě zkusit vylepšit umístění. To mu kromě pocitu úspěchu dává i lepší startovací pozici po celou příští sezónu.
Závěr nejvyšší domácí koloběžkové soutěže pak v neděli okoření časovka vypsaná jako Mistrovství republiky. „ Časovku vidím jako velmi otevřenou záležitost, mnoho našich soupeřů má na závěr sezóny super formu a všichni naši závodníci budou muset jet v atypickém zlínském terénu na maximum. Na východ republiky vyrážíme opět v silném i početném složení. Snad si i přes náročný nedělní program dokážeme poslední ligové kolo užít i po společenské stránce, i tom tak trochu bývá závěrečný díl naší dlouhodobé soutěže.“ dodává k výjezdu plzeňských koloběžkářů jejich vedoucí Petr Pešta.