Zahajovací koloběžkové závody na Lopatárně pro Peštu a Štejrovou

V sobotu odpoledne 17. dubna začala v Plzni na doubravecké Lopatárně závodní koloběžková sezóna roku 2004. Závod, který je započítávám do Českého koloběžkového poháru, přilákal při krásném jarním počasí 30 závodníků, z plzeňského kraje, Prahy, Jablonce a Ostrova nad Ohří.
Klub koloběhu Plzeň – Pešta s partou na začátek sezóny navázal na své loňské výsledky a jeho závodníci zvítězili nejen v hlavních kategoriích. V kategorii mužů se v krátkém závodě na 11 km usadila od počátku na čele sedmičlenná skupina. Ta byla roztrhána díky zběsilému nástupu tandemu Pešta P., Provod až v sedmém kole. Toto duo KK Plzeň pak zvyšovalo mírně svůj náskok do závěrečného finiše, kde měl více sil a nad suverénem loňské sezóny zvítězil Petr Pešta. I bitva o bronz byla napínavá až do samotného závěru, to závěrečný sprint rozhodl ve svůj prospěch Jan Vlášek z pražského Ultima K lap týmu před plzeňským K. Cvalínem. V ženách jezdila na špici dlouho také dvojice závodnic domácí M. Štejrová a A. Zýková z Ultimy Praha. Markéra Štejrová se nakonec soupeřce vzdálila v osmém kole a dojela si pro první letošní vítězství. Další úspěch pro barvy Ultimy zaznamenala třetím místem T. Vlášková.
Ve veteránech zvítězil J. Trojan z domácího KK Plzeň před Semanem a Dupalem (oba RRT Praha). V žákovských kategoriích nejlépe koloběžkoval Lukáš Provod.
Příští víkend vypukne koloběžková sezóna naplno. O víkendu začíná 24.-25. dubna v Českých Budějovicích nejvyšší domácí koloběžková soutěž, Česká Rollo liga 2004. Klub koloběhu Plzeň chce opět bojovat o co nejlepší výsledky, přičemž jak ukázaly první závody startovní pole je stále víc vyrovnanější.
”Ostrý test formy před začátkem Rollo ligy dopadl pro náš klub dobře. Závody se nám pořadatelsky vydařily, možná mohla být větší účast, ale zase přijela prakticky celá česká špička. V předchozích letech úspěšní závodníci dokázali zajet pěkné výsledky, ostatní se určitě ještě vyjezdí a zlepší. Každý takhle kontaktní závod má před rychle se blížícím Mistrovstvím světa velkou cenu.“ dodává vedoucí KK Plzeň Petr Pešta.
Další a podrobnější informace lze získat na tel: 777 669 820.