Zahajovací kolo Kostka kolobky – Rollo ligy ČR 2008

O prošlém víkendu proběhl ve Zlíně premiérový díl již 34. ročníku Kostka kolobky – ROLLO LIGY ČR 2008. Pořadatelé z RC Zlín připravili na úvod sezóny dva těžké závody.
V sobotu peloton koloběžkářů absolvoval dlouhý závod na 24 km oblasti Zlínské ZOO a obcí Lešná a Fryšták. Za slunného počasí, ale silného a časti i nárazového větru, se celkovým vítězem stal loňský suverén Ladislav Provod. Druhý celkově a první v kategorii muži dojel jeho klubový kolega z Klubu koloběhu Plzeň Petr Pešta, před celkově třetím Richardem Jislem z Kidokai Jablonec. V kategorii muži se dále umístil na druhém místě Jan Vlášek z Ultimy Praha a třetím místě Martin Kadlec z Klubu koloběhu Plzeň. V ženách získala s přehledem vítězství Martina Smitková před Patricií Kadlecovou, obě z Klubu koloběhu Plzeň, a třetí Ivanou Dvořákovou z pořadatelského RC Zlín.
V neděli dopoledne pak proběhl závod ve sprintu na 1300m dlouhé trase v třípatrovém krytém parkovišti u Baťova mrakodrapu.
S nástrahami vyřazovacích rozjížděk poznamenaných několika pády a kolizemi se opět nejlépe vypořádal Ladislav Provod z Klubu koloběhu Plzeň před Richardem Jislem a Michalem Špinkou, oba z Kidokai Jablonec.
V ženách znovu zvítězila Martina Smitková před Patricií Kadlecovou (obě z Klubu koloběhu Plzeň) a třetí mladou a telentovanou Jessicou Jislovou z Kidokai Jablonec.
„Start do sezóny nám vyšel nad rámec našich představ. Všichni účastníci naší výpravy podaly velmi dobré výkony. Musím také pochválit našeho benjamínka Marka Kadlece, který se při své první účasti na takových závodech skvěle uvedl a neděli vyhrál žákovskou kategorii.“ hodnotí první kolo Rollo ligy předseda KK Plzeň Petr Pešta.
Další pokračovaní koloběžkové ligy zažije za tři týdny o víkendu 17. – 18. května město Plzeň. Závod ZLATÁ KOLOBĚŽKA PLZNĚ je v neděli 18.5. vypsán i jako Mistrovství republiky. V sobotu se koloběžkáři představí společně s cyklisty v obci Druztová v rámci 4. závodu ŠUAC – Ramala Cup 2008 – Velké ceny Ramala.